Saund

Eile 75. sünnipäeva tähistanud helilooja ja arranžeerija kontol on üle 1800 muusikaseade 

Tõnis Kõrvits: „Olen arranžeerimist võrrelnud alati koka tööga." 

Jaanus Kulli, 17. august 2019 00:01
Foto: Rauno Vahtre

„Suguvõsa kokkutulekuid korraldame tavaliselt üle kolme-nelja aasta. Põhiliselt siis, kui kellelgi kukub ümmargune number. Viimane kord oli Kõrvitsaid koos pea veerandsada inimest, kuigi mõned ei saanud ikkagi tulla,“ tõdeb tunnustatud arranžeerija ja helilooja Tõnis Kõrvits, kes tähistas eile 75. sünnipäeva.

Tõnis Kõrvitsa isa Harri oli muusikateadlane ja helilooja. Ka tema poeg Tõnu on tunnustatud helilooja ning kolm venda – Toomas, Tiit ja Harry – on tuntud muusikud, kes võiksid moodustada terve ansambli ja seda mitte ainult suguvõsa kokkutulekutel. Nii näiteks olid neli venda publiku ees 2012. aastal, kui nad isadepäeva puhul korraldasid üle-eestilise turnee ning andsid neli kontserti Tallinnas, Tartus, Jõhvis ja Pärnus. „Isegi vendade lapsed olid sellese ettevõtmisse kaasa haaratud,“ täpsustab Tõnis.

Nüüdseks pea terve elu muusikale pühendanud Tõnise eluloos on ka üks paradoksaalne seik. Nimelt ei astunud noor Tõnis pärast keskkooli ootuspäraselt mitte konservatooriumisse, vaid asus hoopis Tartu ülikoolis füüsikat õppima. „Ma ei leidnud pärast keskkooli sobilikku muusikalist eriala,“ põhjendab ta praegu toonast valikut. „1962. aastal olid täppisteadused väga populaarsed ja tung reaalainetesse oli suur, aga mul õnnestus sisse saada. Nii olingi ülikoolis kaks aastat.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

06.11.2018
Helilooja Tõnu Kõrvits: ma ei saaks muusikat teha, kui ma oleks alati õnnelik

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee