Inimesed

Täna möödub Balti keti toimumisest 32 aastat. Õhtuleht taasavaldab 17.08.2019 ilmunud loo.

ÕL ARHIIV | Heinz Valk: „Julgustasin kõhklejaid: just sellepärast, et Balti keti idee tundub teostumatu, me ta ära teeme.“ (8)

Jaanus Kulli, 23. august 2021 10:09
HEINZ VALK JA HAGI ŠEIN EESTI-LÄTI PIIRIL: Mõlema ülesandeks oli juhtida Eesti-Läti piiril Balti keti miitingut.   Foto: Rahvusarhiiv
Heinz Valk on kahtlemata õnneliku saatusega inimene. Või tegelikult – inimene, kes on oma elu elanud õnnelikuks. Ja väga tegusaks. Uskumatult tegusaks. Ainuüksi oma surematu lausega, mis 1988. aastal kõmises üle lauluväljaku, on ta kirjutanud ennast eesti rahva mällu. Ta on olnud parteituna kunstnike liidu juhatuse sekretär ja Kuku klubi president. Aga ennekõike on ta ju looja, kunstnik ja šaržimeister. Ja vanavara koguja. Ja olnud Marika Valguga õnnelikus abielus pea 40 aastat. Koos Marikaga seisis ta 30 aasta eest käsikäes ka Balti ketis.

Lähme esmalt tagasi aastasse 1988, kust pärineb teie kuulus lause „Ükskord me võidame niikuinii!“, mis oma tsiteerituselt asetub kindlasti Suitsu üleskutse „Olgem eestlased, aga saagem ka eurooplasteks!“ kõrvale. Selsamal Eestimaa laulu rahvakogunemisel, kus kõlasid teie kõne viimased read, lehvitas koos rahvaga sinimustvalget intelligents, kelle sõna – tänu loomeliitude pleenumile – hakkas korraga kõige valjuhäälsemalt kostuma. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.02.2021
Heinz Valgu reaktsioon poliitlollusele: ropendan hinge rahustuseks vene keeles
20.07.2020
ÜHE PILDI LUGU | Taasiseseisvumise aega meenutades: suvi oli ärev, kuna räägiti Soome kolimisest
23.07.2019
Vene propagandamasin vannub: MRP sunniti NSVLile peale ja see aitas sakslasi alistada
23.07.2019
BALTI KETT 30 | „Türil läks radikas keema, sihuke tahtmine ja vunk oli sees, et tühja see mootor – minna tuleb.“