Üritused

Olavi Pihlamägi Woodstockist: „Selle festivali ajal sünnitati ja selle ajal ka surdi.“ 

Indra Suvi, 16. august 2019 16:05
Olavi PihlamägiFoto: Stanislav Moškov

„Mina olin sellel ajal teise kursuse üliõpilane, aga ma tegin juba raadios saateid. Mäletan, et Woodstocki festivali nime ma välja ütlesin, kuigi ma ei saanud seda pikemalt kommenteerida, sest mul ei olnud piisavalt materjali,” meenutab ajakirjanik ja kultuuritegelane Olavi Pihlamägi. Tõsi küll, Nõukogude Eestis ei levinudki info läänes toimuvast just lepase reega.

Legendaarne Woodstocki muusikafestival toimus kolmel augustikuu päeval 1969. aastal. New Yorki osariigis Betheli linnakese servas aset leidnud festival läks ajalukku hipiliikumise kõrghetkena. Festivalipäevi saatis kohati tugev vihmasadu, mistõttu kasvas Woodstockist välja klišeelik kujund rokkmuusika saatel poris püherdavatest noortest.

Pihlamäe sõnul on tegu märgilise ettevõtmisega maailma muusikasündmuste ajaloos, sest nii suuremahulist üritust ei oldud varem nähtud. Põlluplatsile kogunes armastuse ja rahu eest seisma pea pool miljonit inimest. „Kujutage ette laulupidu, kus koos kooride ja vaatajatega saame kokku ligi 100 000 inimest. Manage silme ette veel neli korda nii suur rahvamass lihtsalt ühel farmipõllul. See oli lihtsalt meeletu,” kirjeldab Pihlamägi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.08.2020
MINEVIKUHETK | 15. august: algas hipide sümboliks kujunenud Woodstocki muusikafestival
19.05.2019
Olavi Pihlamägi: Eesti Eurovisioni-tulemus pole häbiasi, meile ennustati ju kehvemat kohta!
19.05.2019
Olavi Pihlamägi: „Kui sul pole nahaalsust, siis lihtsalt jäädki ukse taha halli hiirena ootama. Sa pead ukse ise lahti lööma.”

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee