Inimesed

Ago-Endrik Kerge: kui Tõnul tekkisid raskused, oli mul au teda laval asendada (11)

Jaanika Vilipo, 14. august 2019 16:56
Ago-Endrik KergeFoto: Erki Pärnaku
"Tõnu oli näitlejana suurepärane – võimeline mängima mitmes žanris. Pikemalt mängisime koos etenduses "Viimane sigar", mis tuli Vana Baskini teatris lavale 2007. aastal," meenutab näitleja Ago-Endrik Kerge.

"Esimest korda kohtusin Tõnu Aavaga 1964. aastal, kui mängisin oma esimeses filmis "Supernoova". Mis tunne sai olla minul, tol ajal noorel balletitantsijal, kes võeti mängima filmi, kus kohtusin paljude näitlejatega?Muidugi oli hea tunne!" 

Samal teemal

"Mis teeb näitleja heaks? Kui tal on annet. Kui ta on andekas ja ta oskab seda ka rakendada," räägib Kerge, kes imetles Tõnu töökust. "Ta võttis oma tööd tõsiselt ja armastas seda."

Ago-Endrik meenutab lõbusat lugu, mis neid Tõnuga ühendas: "Kui me kohtusime, siis rääkisime, et oleme sündinud ühel aastal, ühes ja samas lastehaiglas, mis asus praeguse Viru hotelli asemel. Hoonet ennast enam ei ole. Meie Tõnuga olime – jutumärkides – "nördinud", et seda maja enam ei ole ja mõtlesime, kuhu saaks paigutada tahvli teatega, et selles majas on sündinud kaks teatriinimest. Meile oli see alati naljakas," meenutab Kerge.

Nende viimased kokkupuuted olid seotud "Kvarteti" etendusega. "Tõnu pidi mängima etenduses "Kvartett", aga kahjuks see ei õnnestunud, kuna tal oli mälu ja teksti meelespidamisega raskusi, ning mul oli au teda asendada," sõnab Ago-Endrik.

Samal teemal

02.10.2019
Tõnu Aava poeg mattis kuu jooksul nii isa kui ka venna: „Keegi pole valmis, et noorem vend ühel hommikul üles tõuseb, kokku kukub ja ongi kõik.“
24.07.2019
GALERII | „Täna lähed sina, Tõnu. Panen sulle reisiks kaasa Anna Haava luuletuse „Surnud ei ole surnud“.“
15.07.2019
Tõnu Aav oma eluajal: „Mind mäletatakse seni, kuni on läinud katki viimane onu Remuse plaat.“
15.07.2019
Näitleja Tõnu Aav – esimeseks armastajaks ei passinud, Saksa ohvitsere mängima aga küll