Inimesed

Ingomar Vihmar: viimati rääkis Tõnu, et ta loeb kodus hästi palju 

Indra Suvi, 14. august 2019 12:14
Ingomar VihmarFoto: Martin Ahven
"Tõnuga oli ääretu lust koos tööd teha, ta meeldis mulle inimesena ja näitlejana väga. Ma mõtlen tema peale tohutu soojusega," meenutab Tõnu Aava näitleja ja lavastaja Ingomar Vihmar. "Mul on õudselt hea meel, et ma temaga kohtusin."

"Kui ma õigesti mäletan, siis esimene tükk, mis me Tõnuga tegime oli "Adolf Rühka lühikene elu", kus ta oli August Wiera rollis ja peale seda on ta vähemalt neljas või isegi viies minu tükis mänginud," räägib Vihmar. "Kui me kohtusime, siis mulle tundus, et meie vahel oli vastastikune mõistmine ja lugupidamine. See suhe oli väga-väga soe," lisab ta.

Viimati puutus Vihmar näitleja Tõnu Aavaga kokku umbes aasta eest, kui Aav tegi kaasa lavastuses "Kuldne Lurich." "Viimased kaks etendust ma mängisin juba tema eest, sest siis tal oli jalg haige," sõnab Vihmar.

"Me rääkisime palju ja viimati ütles ta mulle, et ta loeb kodus hästi palju. Ta tavaliselt ikkagi jutustas mulle, mida ta lugenud on," lisab ta. "Tõnuga oli huvitav suhelda, sest ta ju mäletas väga palju lugusid vanadest aegadest ja näitlejatest. Tema juttu oli alati väga värskendav ja huvitav kuulata."

"Samas tal oli väga hea silm ja ta nägi täpselt seda, mis teatris toimub. Ta vaatas ja kommenteeris seda heatahtlikult," sõnab Ingomar Vihmar.

Samal teemal

14.08.2019
Voldemar Kuslap: meie keskelt on lahkunud väga suur anne
14.08.2019
Ain Lutsepp: Tõnul oli terav mõistus ja hea keelekasutus
14.08.2019
Siina Üksküla: „Tõnu oli viimane poiss meie kursuselt ja nüüd on temagi läinud.“
14.08.2019
Teet Kallas: Tõnus oli riukalikkusele vaatamata palju soojust

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee