Inimesed

NELJAPÄEVAL HIILGAB TAEVAS ERITI MAAGILINE TÄISKUU. „Hea Kuu, too mulle rikkust, täida mind tervisega – nii on ja nii jääb!“ 

Sirje Presnal, 15. august 2019 12:31

Tänavune augusti täiskuu on eriliselt maagiline. See langeb täpselt kokku neljapäevaga ja see, teadagi, on nõidade, šamaanide ning maagide lemmikkombinatsioon, sest just täiskuuneljapäev on kõige parem aeg nõidumiseks, tervendamiseks ning väe ammutamiseks. Ning juhtumisi on sel aastal samal ajal ka suur rukkimaarjapäev, mis paganlikel aegadel oli eestlaste üks suuremaid hiiepühi.

Vanasti olevat käidud täiskuuneljapäeva kesköötunnil nelja tee ristil sarvikuga diili tegemas, kui näiteks oli vaja kratile eluvaimu sisse puhuda. Andsid kolm tilka verd ning oligi kratil hing sees. Mis inimese enda hingekesest pärast sai, küllap seda teab vaid vanapaha üksi.

Tänapäeval teeb moodne tehnika krattidele silmad ette, sestap pole tarvidust sarvikuga kahtlasi tehinguid sõlmima hakata. Kuid leebet maagiat võiks sel imetabasel ööl katsetada küll.

Teadmanaine ja nõiakunstide tundja Anu Altmets räägib, mida augusti täiskuuööl teha, mida tegemata jätta, mida selga panna ja mida suhu pista.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

15.08.2019
TÄISKUU MENÜÜ! Unusta paast, nüüd tuleks kõige vürtsika, rasvase ja magusaga pidu pidada

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee