Elu

Miks hakkab aeg vananedes kiiremini käima? (3)

Rainer Kerge, 10. august 2019, 00:01
Aeg lendabFoto: Vida Press
„Hallo? Kuulge, millest see tuleb, et nii kui vanusele nelja ette keeras, võttis tsükkel „lehed puus, lehed maas“ üles topelttempo?“ helistab murelik reporter (kohe 42) akadeemik Jüri Allikule. „Haa-haa! Ma võin teile kinnitada, et 60. eluaastates läheb aeg veel kiiremini,“ muigab Allik, eksperimentaalpsühholoogia professor (sai kevadel 70). No see on skandaal! Elus ebaõiglus! Miks nii?

Teeme kiire mõtteekskursiooni lapsepõlve kooliaastatesse. Mäletate – kui neljandas klassis oli kevadvaheajani kolm nädalat, tundusid need 15 eesootavat koolipäeva ülekohtuselt pika ja ohtliku ajana. Või kuidas suutis nätsuna venida viimane tund reedel, mille järel pidi algama perereis Riiga.

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

Samal teemal

7. november 2011, 15:28
TÜ teadlased: elamustejanu tuleneb pärilikkusest

3 KOMMENTAARI

t
Täpselt seda sama arvan minagi,tuleb noorust nautida! 11. august 2019, 01:03
Olen sellele mõelnud,et kõik aastad siinses elu pole vennad,tuleb kõik hädavajalik ära teha.Kuni lõpuks vanadus peale hakkab tulema.Ja seda ka,et iial...
(loe edasi)
o
Oswald 10. august 2019, 12:24
Jutt õige. Nii see ongi. Mida vanemaks saad, seda kiiremini aeg läheb. Noortel pole siin midagi kobiseda - neile tuleb see arusaam ajapikku. Niikaua aga nautigu noorust.
Loe kõiki (3)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee