Saund

Peatselt lauluväljakul esinev tipptenor alustas klaveribaaridest ja klubidest

Andrea Bocelli: „Ma sain kuulsaks pärast seda, kui paljud uksed olid minu ees sulgunud."  

Triin Tael, 10. august 2019, 00:01
ESMALT USK JA SIIS EDU: Andrea Bocelli väidab, et ilma vankumatu eneseusuta pole võimalik edukaks saada. „Usul on elus oma roll. See pole eduga seotud. Asi käib teisipidi. Edu on seotud usuga. Kõigepealt tuleb usk.“Foto: Vida Press

Kaheksakuine itaalia poisike nutab haiglas lohutamatult. Kaasasündinud glaukoomiga Andreale on tehtud silmanägemise päästmiseks esimene lõikus ja ema ei suuda teda kuidagi rahustada. Siis aga vaikivad nuuksed: kõrvapalati vene laps on pannud mängima klassikalise muusikaga plaadi. 

Väikeses Toscana külas farmitehnikat müünud ja veini tootnud Alessandro ja Edi Bocelli kodus polnud kombeks muusikat kuulata. „Mitte midagi, mitte kui midagi,“ on nende maailmakuulus poeg kunagises intervjuus oma kodust muusikamiljööd iseloomustades naljatamisi äganud. Ka nooremale vennale Albertole, kellest on saanud arhitekt, ei läinud muusika poisipõlves kübetki korda. Kuid ema märkas, et Andreat võlus klassikaline, iseäranis vokaalmuusika juba imikueas. 

Plaat, mis Andrea Bocelli eluteed kindlalt kujundas, oli lapsehoidja Oriana kingitud. Sellel kõlas kuulsa tenori Franco Corelli hääl Umberto Giordano ooperis „Andrea Chénier“. „Tundeist pulbitsev võimas ja tohutult värelev hääl täitus kirjeldamatu valuga, mis läks joonelt mu südamesse,“ meenutas Bocelli ajakirja Ability intervjuus. „Olin vaid laps, kuid selle kuulmine pani mu saatuse paika.“ 

Kuueselt panid ema-isa Andrea klaverit õppima, kuid oli selge, et tema süda kuulub laulule – seitsmeselt oskas poiss juba toonaste laulustaaride hääletämbreid eristada ja matkida.

Arstid soovitasid emale aborti

Andrea oleks võinud sündimatagi jääda. 2010. aasta intervjuus rääkis tipptenor, kuidas arstid olid soovitanud tema emal rasedus katkestada. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13. veebruar 2019, 06:00
Iga fänni unistus! Andrea Bocelli kutsus eestlanna endale koju külla
19. oktoober 2018, 19:51
Andrea Bocelli laulab koos pojaga duetti
19. oktoober 2018, 09:42
TA TULEB TAAS! Andrea Bocelli esineb 20. augustil Tallinna lauluväljakul
22. september 2018, 07:00
MÄLUMÄNG | Andrea Bocelli – 60

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee