Inimesed

Olari Taal: oleme läinud üksteise vastu nii tigedaks...  (9)

Rainer Kerge, 10. august 2019 00:01
Olari TaalFoto: Robin Roots

„Kriisi, mis oleks sarnane kümne aasta tagusega, ei ole näha. Kriisid pole kunagi väga sarnased, aga järgmine kriis õnneks meist ei olene. Meie regulatsioonid on nii paigas, et kui maailmas toimub kriis, siis Eesti enda rumalused seda ei võimenda,“ ütleb Olari Taal, ettevõtja, endine pankur, mitut ministriametit pidanud mees.

Te saite kolmapäeval 66. Kuidas pensionäril elu Eestis läheb?

Üks päev korraga. Ma ei ole kurb, et olen pensionär. Olen mitu korda mõelnud, et ei tahaks küll enam noorena otsast pihta hakata.

Teate te üldse, kui suur teie pension on? Olete vaadanud, palju pensionipäeval arvele laekub?

Ikka! Mul laekub päris palju, sest ma olen saanud kogu aeg kõrget palka. Minu pension on üle 1000 euro, laekub muidugi vähem, sest maksud lähevad maha.

Miks te siiani Eestis elate? On ju olemas näiteks Šveits ja Hispaania. Kui teile meeldib Eesti kliima, siis sarnaseid paiku võiks leida Kanadas ja Uus-Meremaal.

Olen mõelnud, et kui oleksin noorem, siis võib-olla isegi prooviksin elada mõned aastad – aga mitte igavesti! – kuskil Uus-Meremaal. Või Lõuna-Aafrikas, kus mulle õudselt meeldib.

Lõuna-Aafrikas saab ägedalt jahti pidada?

Mitte selle pärast. See on suur maa, kus on hästi palju hingamisruumi.

Suurema osa ajast eelistaks aga ikkagi elada Eestis, ja ma tahan surra Eestis. Aga ma hooman küllalt täpselt, mis on patriotism ja mis natsionalism, teen neil vahet ja tean, et igasugusel populismil, olgu ta parem- või vasakpoolne, pole tulevikku – sest populism eitab evolutsiooni.

See tähendab liikumist. Usun, kui me ennast ise enne ära ei hävita, siis 500 kuni 1000 aasta pärast näeb kogu planeedi inimkond enam-vähem ühtemoodi välja.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.05.2018
Olari Taal: Põhjamaades maksustatakse rikkaks olemist, meil rikkaks saamist
10.02.2018
EKSPOLIITIK OLARI TAAL: riigikogus on arukaid alla poole, kõik inimesed tuleb välja vahetada!
25.10.2013
Olari Taal: Eestis võiks olla luksusmaks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee