Inimesed

UUS VÄLJAKUTSE: Ott Lepland hakkab WAFi koolis lauluõpetajaks! (8)

Indra Suvi, 9. august 2019, 12:24
Ott LeplandFoto: Martin Ahven
Hiljuti andis WAF laulukool teada, et alates sügisest täieneb vokaalpedagoogide meeskond kaheksa uue õpetaja näol. Teiste seas hakkab tunde andma ka laulja Ott Lepland.

Ott alustab WAFis laulmise õpetamist peale 2 aastat kestnud vokaalpedagoogika kursust, mida juhendasid vokaaltehnika õpetajad ja WAFi kooli asutajad Maiken ja Bert Pringi.

Kursusel kogetu mõjus Otile inspireerivalt. „Eriti meeldis mulle praktika osa, kus saime ise noori lauljaid juhendada,” ütleb Ott. „Just see tekitas minus ka soovi end tõsisemalt vokaalpedagoogika alal proovile panna.”

Hääleseade on Otile alati tõsiselt huvi pakkunud. „On ainult suur rõõm, et saan tulevikus noortele WAFi kooli lauljatele oma nõuga abiks olla,” räägib ta.

Ott Lepland on WAFiga seotud juba 2005. aastast, mil ta ise seal õppimist alustas. Lisaks on ta laulnud WAF-koori ridades ja kontsertsarjas „Valge Gospel” mitmeid kordi ka solistina üles astunud.

Laulukooli rajajat Maikenit ehk Kadri Koppelit peab Ott väga heaks sõbraks. „Ta on mind tohutult palju aidanud, suunanud ja juhendanud. Pean tema panust enda muusikaliste saavutuste osas hindamatuks,” ütleb Ott.

WAFis hakkab Ott tunde andma paar korda nädalas. „Kindlasti ei tasu arvata, et ma nüüd oma muusikukarjääri varna riputan ja artisti eluga hüvasti jätan,” kinnitab ta. Laulja elukutse jääb siiski esimesele kohale.

Lisaks WAFi koolis omandatud teadmistele on Ott kolm aastat õppinud Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis pop-jazz laulu erialal. Lisaks on ta Eesti muusikamaastikul aktiivselt tegutsev laulja.

WAFis õpetatakse hääleseadet Taani klassikalise laulja Cathrine Sadolini loodud tehnika Complete Vocal Technique (CVT) järgi.

Samal teemal

22. juuli 2019, 12:12
Ott Lepland: mu elukaaslasel pole midagi avaliku tähelepanu vastu, aga seoses enda tegemistega, mitte suhtega
10. juuni 2019, 07:07
HOMMIKUSÖÖK STAARIGA | Ott Lepland teab, kuidas seljatada motivatsiooni puudumist ja kust ammutada jõudu uuteks väljakutseteks
26. veebruar 2017, 20:27
TV3 VIDEO | Bert Pringi: rütmimuusika ja klassikud on alati seisnud vastaspooltes
25. jaanuar 2017, 14:22
Maiken: mul on hea meel, et lauluõpetajad on otsustanud lauljate hääletraumadest rääkimiseks kokku tulla, kuid mina pole kutset saanud

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee