Artistinime võttis ta filmi "Karate Kid" tegelase mr Miyagi järgi.Foto: Tiit Tamme
Andra Nõlvak 7. august 2019 14:29
„Hakkasin muusikaga tegelema meditsiiniakadeemia kolmandal kursusel ja teen seda siiamaani,“ räägib Kaukaasiast pärit hiphoppar Miyagi, keda saab peagi Eestis esinemas kuulda.

Kuus aastat traumatoloogiks õppinud mees kirjutas oma esimese loo kolmandal kursusel ning pärast seda köitis muusikamaailm teda üha enam. „Mõistsin, et see ongi minu kutsumus, ja hakkasin muusikaga tegelema,“ sõnab mees, kes muusika tõttu meditsiini sinnapaika jättis.

Varemgi Eestit väisanud Miyagi naudib siin olemist. „Mulle meeldib, et siin on rahulik, pole sellist sahmimist, nagu suurlinnades tavaliselt on. Pole stressi. Elu kulgeb aeglasemalt,“ kiidab ta meie kodumaad.

Miyagi Foto: Tiit Tamme

Reedel Tallinna lauluväljakul toimuva Wagwani festivali peaesinejana üles astuv mees ootab publikult head tuju ja loodab, et nende kontsert kuulajatele meeldib. „Oleme selleks kontserdiks väga ette valmistunud ja mulle tundub, et me ei vea publikut alt,“ lubab Miyagi.

Kelle etteastet ta reedel aga ise kõige rohkem ootab, ta öelda ei oska. „Kõik on tugevad artistid, ma ei tahaks ühtegi neist teisele eelistada. Kõik on tublid,“ sõnab ta.

Tema artistinimi Miyagi pärineb filmist „Karate Kid“. „Vaatasin lapsepõlves seda filmi väga tihti ja mulle meeldis see tegelaskuju [karatemeister mr Miyagi], kogu see filosoofia. Ühes loos sündis mul fraas „Ma olen mr Miyagi“ ja kuidagi juhtus nii, et sellest sai minu nimi,“ meenutab ta, kuidas nimi temani jõudis.

Artistinime võttis ta filmi "Karate Kid" tegelase mr Miyagi järgi. Foto: Tiit Tamme

Kui talt küsida, kas talle meeldib rohkem filmi vana versioon või uus, vastab ta: „Ikka vana. Aga uus on samuti äge – Jackie Chan oma tuntud headuses.“

„Tahaksin väga Jackie Chaniga kohtuda,“ sõnab ta muiates.