Inimesed

Suri Nobeli kirjanduspreemia laureaat Toni Morrison (4)

Toimetas Triin Tael, 6. august 2019, 17:01
Toni Morrison 2013. aastal.Foto: AP/Scanpix
88 aasta vanuses on surnud mõjukas USA kirjanik Toni Morrison, kes aitas üle viie aastakümne kajastada afroameeriklaste elu - esmalt toimetajana, seejärel romaanide autorina.

Kirjastus Knopf kinnitas uudist, et Morrison suri esmaspäeva õhtul New Yorgis Montefiore meditsiinikeskuses. Pere teatel lahkus 11 romaani autor lühikese haiguse järel.

Suure majandussurutise ajal Ohio terasetööstuslinnas sündinud Morrison tegi afroameeriklaste hääle kuuldavaks esmalt nimeka toimetajana kirjastuses Random House, seejärel romaanidega, mis tõid talle 1993. aastal Nobeli kirjanduspreemia. Debüütromaan "Sinisilm" ilmus 1970. aastal.

Eesti keeles on Morrisoni loomingust ilmunud Pulitzeri preemiaga pärjatud "Armas" ning "Džäss". Mustanahalise orjatari elust rääkiva "Armsa" põhjal valmis 1998. aastal mängufilm, peaosas Oprah Winfrey.

4 KOMMENTAARI

i
Igaühele midagi. 6. august 2019, 20:12
Nendesse kirjanduse-ja rahupreemiatesse suhtun ma üsnagi skptilisest, sest nende jaotamine näib üsna meelevaldne olevat. Mitte andest ja teenetest, va...
(loe edasi)
t
6. august 2019, 19:50
Te ahistate nii räigelt!Olen ostnud ja ka Teie meedia ja teiste ajalehtede tasulised kasutusõigused, kuid see pressing on väga haige, Sorry!
Loe kõiki (4)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee