Bryan AdamsFoto: Promo
Toimetas Katharina Toomemets 6. august 2019 11:28
Järgmise aasta kevadel leiab juba seitsmendat korda Eestisse tee Kanada laulja, laulukirjutaja ja produtsent Bryan Adams. Mees toob Tallinna oma uue maailmaturnee "Shine A Light".

Bryan Adams on tuntud oma kustumatu kire poolest esinemise ja tuuritamise vastu, mis on teinud temast ühe meie aja armastatuima rokilauljast live-esineja. Adams tuuritab aktiivselt ümber maailma, hullutades publikut armastatud ballaadide ning rokihümnidega.

Bryan Adams jõuab Eestisse juba enda teise järjestikuse turneega. Üle maailma on see üsna tavapärane praktika, et iga uue tuuri raames saabub armastatud artist taas riiki või linna, kus ta on eelnevalt korduvalt esinenud.

Ning seda vaid ühel põhjusel - rahvas soovib oma lemmikuid uuesti näha ja kuulama tulla. Ka Eestis on sama tendents aina rohkem paika pidamas. Seda tõestas ka hiljutine Stingi kontsert Tallinnas, kelle pooleteise aasta jooksul aset leidnud mõlemad esinemised täismajale läksid.

Grammy auhinna võitjast Bryan Adamsi karjäär on edukalt kestnud juba neli aastakümmet, tema mitmekülgne muusikakataloog inspireerib alates 80ndatest jätkuvalt nii nooremat kui vanemat publikut. Muusiku uuem, neljateistkümnes kauamängiv nimega “Shine A Light”, nägi ilmavalgust selle aasta alguses.

Albumi samanimeline esiksingel on kirjutatud koos Ed Sheeraniga, samuti leiab plaadilt ka kauni dueti Jennifer Lopeziga. Laulukirjutamine ja suurtel lavalaudadel esinemine on Kanada lauljat aastate jooksul viinud kokku selliste nimedega nagu näiteks Barbra Streisand, Elton John, Luciano Pavarotti, Bonnie Raitt, Rod Stewart, Sting, Tina Turner, Bruce Springsteen ja Taylor Swift.

Lisaks muusikalistele saavutustele on Kanada Muusika kuulsuste halli liikme staatusega Bryan tuntud ka oma heategevuskontsertide ja humanitaarkampaaniate poolest. Adamsil on käesoleva kontserttuuri raames käsil koostöö DHLiga, mille käigus lubatakse istutada puu iga ostetud pileti eest. "Partnerlus DHLiga on imetoreda keskkonnaalase sõnumiga ning ma loodan, et sellest saab kõigi selliste partnerluste standard, sest meie inimestena peame hoolitsema planeedi eest nii palju kui võimalik,” ütleb Adams.

Bryan Adams esineb 6. märtsil Tallinnas, Saku Suurhallis.