Üritused

Heategevuslik kontserdisari „Eesti mõisad 2019“ toetab legendaarse Paju mõisa hooldekodu 

Toimetas Reelika Vaiksaar, 5. august 2019 17:40
Paju mõisFoto: Paju Pansionaadid
Agentuuri Corelli Music kroonijuveel, kontserdisari „Eesti mõisad“ on unikaalne kultuurinähtus, milles romantiline mõisaelamus, ajalugu ja arhitektuuripärlid on ühendatud mõisate kuldajastu kauni muusika ja metseenlusega.

Juba kahekümne esimest aastat jätkub igasuvine menusündmus „Eesti mõisad 2019“, mille peaesineja on barokkansambel Corelli Consort, kes mängib säravat barokiaja muusikat ajastu pillidel. Just nii võis see muusika võis kõlada ka ammustel aegadel mõisate ballisaalides. Sel suvel liitub solistina mitmekülgselt andekas noor muusik, sopran Maria Listra. Mõisate ajalugu ja arhitektuuri tutvustab igas mõisas oma tuntud muhedal moel kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa. Eesti Mõisate Ühendus tunnustas Corelli mõisakontserte eriauhinnaga „Parim mõisate loo jutustaja“.

Heategevuslikus kontserdisarjas „Eesti mõisad“ annab muusikale ja ajaloole lisaväärtuse võimalus kuuluda metseenide vanasse auväärsesse seltskonda. Selle suve publiku ja metseenide sihtannetused lähevad legendaarse Paju mõisa hooldekodule, et aidata muuta hoolealuste elu pisutki kaunimaks ja paremaks. Kaugel Valgamaal asuva Eesti Vabariigi sünni ajaloos väga olulise Paju mõisa lähistel peeti 30. jaanuaril 1919. aastal maha Eesti Vabadussõja üks ägedamaid lahinguid, mis oli võtmelahinguks Valga ja kogu Lõuna-Eesti vabastamisel bolševikest ning milles saadud haavade tagajärjel hukkus Julius Kuperjanov. Lahingut tähistab suurejooneline mälestusmärk. Nii sellest kui ka Paju mõisast on saanud üks Eesti rahvuslikke sümboleid.

„EESTI MÕISAD 2019“ kontserdid:
N, 8. august 2019 kell 18 Kuremaa loss, Palamuse kihelkond, Jõgevamaa
R, 9. august 2019 kell 18 Viljandi mõis Schloss Fellin, Viljandi kihelkond
L, 10. august 2019 kell 18 Kirna mõis, Türi kihelkond, Järvamaa
P, 11. august 2019 kell 17 Paju mõis, Luke (Lugaži) kihelkond, Valgamaa – PILETITETA!

ESINEJAD:
Solist sopran MARIA LISTRA
Barokkansambel CORELLI CONSORT ajastu pillidel:
Mail Sildos - barokkviiul, Villu Vihermäe – barokktšello, Imbi Tarum - klavessiin
Haarav ajalooline taust JÜRI KUUSKEMAA
KAVA: kaunimad aariad ja säravad pärlid barokiaja muusikast – Bach, Händel, Vivaldi jt

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee