Raamat

Himmleri Eestist pärit ihuarst päästis sadu tuhandeid elusid (47)

Triin Tael, Kais Allkivi, 3. august 2019 00:01
KULDSETE KÄTEGA TERVENDAJA: Saksamaal oma kätega siniverelisi ja kuulsusi ravitsenud Kersten vaatab piltpostkaardilt vastu nagu tõeline staar.Foto: AKG / Scanpix

SSi juhi Heinrich Himmleri ihuravitsejal ja usaldusisikul Felix Kerstenil oli mehe üle, kellele allusid Natsi-Saksamaa politsei- ja julgeolekujõud, säärane mõjuvõim, et tal õnnestus Teise maailmasõja ajal kaubelda vabaks ligi 800 000 vangi.

Erinevalt Oskar Schindleri kuulsast päästeoperatsioonist teatakse Tartumaal kasvanud massööri ja ravitseja Kersteni tegemistest väga vähe, kuid viimastel aastatel on mitu raamatut üritanud seda lünka täita. Võidujooks on käimas ka Eesti kirjastajate vahel. Kersteni kirevast elust saab tänavu lugeda kaht või lausa kolme raamatut.

Juulis avaldas Tammerraamat Felix Kersteni poja Arno Kersteni kirjutatud „Himmleri pihtimused. Ihuarst Felix Kersteni seniavaldamata märkmed“ (ilmus algselt rootsi keeles 2016). Augusti lõpus tuleb Varrakul välja Soome teaduskirjaniku Tapio Tammineni „Timukas ja tema maagiline ihuarst. Himmleri ja Felix Kersteni lugu“ (ilmus soome keeles 2018).

Kuuldavasti on veel üks Eesti kirjastus kaalunud sel aastal Werner Neussi vastuolulise ja Kerstenile varju heitva raamatu „Mörder, Mentor, Menschenfreund“ („Mõrvar, mentor, heategija“, ilmus saksa keeles 2013) tõlkimist.

Kes on too salapärane mees, kes on pea 60 aastat pärast oma surma Eestis järsku huviorbiiti kerkinud?

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

22.07.2019
VIDEO | Igav elulugu? Müügilettidelt korjati Adolf Hitleri autobiograafia
06.07.2019
ALTERNATIIVAJALUGU: mis oleks Eestist saanud, kui Lembitu oleks võitnud Madisepäeva lahingu? Või kui me oleks 1939. aastal vastu hakanud?
27.06.2019
AITAB TSENSUURIST! Sakslased uuest „Wolfensteinist“ natsisümboleid välja ei kraabi
04.05.2018
DIKTAATORITE KUULSAD RELVAD: millised tulirelvad meeldisid Stalinile ja Hitlerile, millised Brežnevile?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee