Inimesed

Karavani bassimees hülgab bändi ja kolib paradiisisaarele: „Tundub, et ma saan seal jala ukse vahele.“ (14)

Indra Suvi, 5. august 2019, 16:37
Ansambel KaravanFoto: Kristiina Martmaa

Tenerifele kodu ostnud muusik Margus Martmaa pühib peagi Eestimaa tolmu jalgadelt. Seetõttu tuli tal hüvasti jätta ansambliga Karavan, kus ta on juba 25 aastat basskitarri mänginud. Milline elu ootab ees Margust ilma Karavanita ning Karavani ilma Marguseta?

„Kahju on muidugi, et selline valik tuli teha, kuid nii kaugelt oleks olnud juba väga raske ansamblis jätkata,” põhjendab Margus. „See pole ju mõeldav, et ma tulen esinema ja sõidan selleks kuus ja pool tundi lennukiga.”

Viimase kontserdi koos Karavaniga andis Margus juuli lõpus. Duona koos ansambli solisti Karl Madisega esineb ta veel paar korda, enne kui koos perega pikemaks ajaks Tenerife päikese alla lahkub.

Kalliks saanud ansamblist lahkus Margus raske südamega, sest lisaks muusikale ühendab bändimehi ka sõprus. Pikkade aastate jooksul on üheskoos antud mitusada kontserti ja tuuritatud maailma eri paigus, Ameerikast Austraaliani.

Mida jääb Margus ansambli juures kõige rohkem igatsema? „Kõike!“ ütleb ta lühidalt ja kindlalt. „Millegi lõpp on jällegi uue algus. Kui üks asi ei lõppe, siis teine hea asi alata ei saa.”

Ilma proovideta kohe lavale

Muusikaga tegelemist Margus aga maha ei jäta. Vastupidi! Kaunil võõramaal on au sees džässihõnguline instrumentaalmuusika, mis Margusele hästi sobib. Kuid seal kanda kinnitada võib osutuda ootamatult raskeks, sest puuduvad tutvused. „Eks minulgi oli nii, et ma pidin alguses võtma instrumendi kätte ja lihtsalt minema ennast näitama,” räägib ta. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18. juuni 2017, 09:42
VIDEO | Karl Madis lükkab naistelemmiku teooria ümber
22. august 2013, 07:05
Karl Madis: mina ansambli Karavan lagunemist takistada ei suutnud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee