Inimesed

Mart Sander töötab uue filmi kallal: pidin selle tegemiseks veidi varandust maha müüma (5)

Keit Paju, 23. juuli 2019, 12:32
Maaliline võttepaik: Sanderi uusima filmi võtted toimusid maagilisel Saarnaki laiul, kus voolas ka allikas.Foto: Erakogu

“Tahtsin lugu filmida juba eelmisel suvel, kuid siis ei saanud asi tegelikkuseks. Taotlesin toetust Eesti Filmi Instituudist, aga nagu ikka, ei saanud sentigi. Sel aastal müüsin veidi varandust ning otsustasin filmi ikkagi ära teha. Loomulikult hakkad sellistes olukordades ametivalikus kahtlema – kui ikka pead selleks, et erialast tööd teha saaks, nii-öelda neerust loobuma,” räägib multitalent Mart Sander, kes eelmisel nädalal uue filmiprojekti võtetega alustas.

Filmi tarbeks vahetasid omanikku Sanderi sõnul mõned unikaalsed vanad raamatud, paar maali ja skulptuuri. “Kinnisvara, mida müüa, mul enam ei ole,” tõdeb ta. 

Sanderi uus film “Üksilduse allikas” on müstikahõnguline muinasjutt külapoisist, kes armub hiieallikas elavasse näkki. Film baseerub novellil, mille Sander kirjutas Indrek Hargla kogumiku “Vinguv jalaluu” tarbeks ning mis ilmus sel kevadel Sanderi novellikogus “Kõhedad muinaslood”. Novell kukkus välja niivõrd hästi, et kandideerib sel aastal ka Eesti ulmeauhinnale Stalker. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19. september 2019, 16:30
Mart Sanderi „Kammerteener on süüdi“ esilinastub Seoulis: lühifilmile on festivalid pea ainus väljund!
11. august 2019, 16:26
GALERII | Mart Sander tähistas sünnipäeva uue filmi eelesilinastusega
11. juuli 2019, 14:46
Netflix terendab! Mart Sander oma ulmeromaanist: filmikriitiku sõnul karjub see ekraani järele
19. juuni 2019, 17:51
Telesarja „Litsid“ saatus jälle lahtine! Mart Sander: on ilmselge, et Tallinna TV sarja tootma ei hakka

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee