Inimesed

Trummar Reigo Ahven üllatab erilise projektiga: „See pakkumine oli naelapea pihta!“ 

Terttu Jazepov, 23. juuli 2019 12:11
LEPASEREE AHVENA KIUSTE: Vasakult Reigo Ahven, Paul Daniel, Meelika Hainsoo ja Marti Tärn.Foto: Promomaterjal

„Kuna Lepaseree on pehme, mõnus ja armas bänd, tundus mulle natuke põhjendamatu kutsuda kampa pigem lärmakas elukunstnik ja esitleda teda külalisena. Kindlasti on Lepaseree kontserti oodanud paljud fännid, kuid nende suureks õnnetuseks on nüüd taustaks kole kolin. Ma küll üritan kaardimaja jalaga laiali peksta, aga loodetavasti lõpuni ei õnnestu,“ räägib trummar Reigo Ahven, kes esineb koos Lepasereega Viljandi pärimusmuusikafestivalil projektiga „Lepaseree Ahvena kiuste“.

Reigo Ahvenale (37), kes on trumme mänginud juba 25 aastat, pole eri projektides osalemine võõras – tipphetkel on ta musitseerinud lausa 19 bändis. Praegu on ta aga aktiivne kahes ansamblis – Lenna ja Reigo Ahven Trio. „Tundub, et minu elus ongi tekkinud aeg, kus proovin minna vähemate kooslustega sügavamale. Kõik sõltub fookusest ja soovist – kui teha, siis natukene põhjalikumalt. Kui arvestada kontserte, siis neid väga palju vähem ei ole, lihtsalt suunitlus on muutunud,“ selgitab ta.

„Kui olin noorem ja võib-olla pedagoogiliselt võitlushimulisem, tahtsin võimalikult paljudes suundades hästi kiiresti ja sügavuti areneda. Mul oli moto, et võtan kõik pakkumised suhteliselt filtreerimata vastu, sest igast muusikalisest olukorrast on võimalik õppida. Proovisin suhtuda positiivselt ja mõelda, et isegi kui midagi läks võssa või polnud muusikaliselt selline, nagu ette kujutasin, oli see tegelikult samasugune õppetund nagu iga teine,“ räägib Ahven.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.07.2019
GALERII | Viljandi folgi teise päeva tõmbenumbriteks olid Puuluup ja Otava Yo
26.07.2019
GALERII | Jamaicast Ghanani! Folgil esinesid jutuvestja Tuup ja „muusikaline preester“ King Ayisoba
26.07.2019
GALERII | Viljandi folgi esimene päev tõi kohale nii suured kui ka väikesed muusikasõbrad
25.07.2019
GALERII | Viljandi tervitab taas tuhandeid folgisõpru

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee