Inimesed

Kunstnikud Tanel Veenre ja Aldo Järvsoo tähistavad 25 aastat ühiseid projekte

TANEL VEENRE: „Pulmad on täiesti ebapraktilised, kuid inimesed meeletult panustavad sellesse.“ (18)

Erki Meister, 23. juuli 2019 00:01
KUMMITUSLIK OLEND: „Ma ei tee mingit ilutsevat moodi, see on suunatud siiski konkreetsetele inimestele, kes tahavad kordki elus olla kummituslikud, salapärased, erilised,“ räägib Aldo Järvsoo pulmakleitidest. Vasakul üle toa kõndiv kummituslik olend siiski pole, vähemalt tervenisti, ekspositsiooni osa. Foto: Hele-Mai Alamaa

„Kui me olime alles noored ja rohelised kunstnikud, kellel polnud mingeid vahendeid, läks kasutusse kõik, mis kätte hakkas. Olid need siis puuoksad või vanad riidekangad. Vahendite nappus pani ühtepidi peale piirangud, aga samal ajal võimaldas loomingulist vabadust,“ räägivad veerandsada aastat koostööd teinud ehtekunstnik Tanel Veenre ja moekunstnik Aldo Järvsoo. Nende esimesel ühisnäitusel hiilgas Tanel sukkpükstest krooniga, mida kaunistasid toored räimed, ja Aldo esines kümnemeetrise varrukaga.

Mehed avasid laupäeval Haapsalus Evald Okase muuseumis uue ühisnäituse pealkirjaga „Valged daamid“, kus eksponeeritakse Aldo Järvsoo (42) pruutkleite ja Tanel Veenre (42) maske. Astudes suveleitsakus tänavalt näituseruumi, tundub nagu siseneks mingisse teise, paremasse maailma. Ruum on täis säravat valgust, mis peegeldub hõbedastelt maskidelt. Õhkõrnalt voogab valge siid.

„Olla pruut tähendab olla üheks õhtuks täiuslik – pea ebamaine muinasjutuline olend,“ ütlevad kunstnikud oma näituse kirjelduses. Neid sfäärilisi olendeid näebki muuseumi seinte vahel, oma suure õe, Haapsalu Valge Daami naabruses. Iga naine, iga pruut võiks selles puhtuse ja valguse templis ära käia, et saavutada kirgastunud meeleseisund. See on teraapia pruutidele.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.05.2020
VIDEO | Tanel Veenre: olen alati olnud suur unistaja
06.12.2019
Tanel Veenre ehteid võltsitakse Hiinas: võtan seda pigem komplimendi ja turundusena
22.07.2019
GALERII | Aldo Järvsoo ja Tanel Veenre avasid Haapsalus ühisnäituse
23.03.2019
TFW 2019 | Aldo Järvsoo loomingus põimuvad veealuste maastike müstilised värvimängud ja kalasoomuste võimas sädelus

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee