Inimesed

Curly Strings teeb koostööd Kanada ansambliga: peame Skype’i teel koosolekuid ja vahetame internetis muusikat 

Terttu Jazepov, 22. juuli 2019, 13:06
Curly Strings ja April Verch BandFoto: Juliana Voloz

„Meie harjutasime oma ansambliga siin ja salvestasime oma ideed, mille saatsime Aprilile ja nemad omakorda mõtlesid meie ideed edasi, salvestasid ja saatsid meile tagasi,“ räägib ansambli Curly Strings lauljatar Eeva Talsi, kuidas käib neil koostöö Kanadast pärit ansambliga April Verch Band.

Curly Strings ja April Verch Band ühendasid jõud projektiks, mis kannab nime „The Heritage Projekt“. Praegu tuuritatakse sellega mööda Eestit ringi. Tegu on kavaga, mis kätkeb endast Eesti ja Kanada muusikat. „Kõlab tantsulist pärimusmuusikat nii Eestist kui ka Kanadast, samuti April Verchi kui ka Curlyde kuulsamaid lugusid ühises seades,“ räägib Eeva. Praegu nad veel ühiseid lugusid kirjutanud pole, kuid et koos plaanitakse tuurile minna veel ka Kanadasse ja Ameerikasse, siis usub Eeva, et ükskord jõutakse ka originaalloominguni.

„Meie mõlema repertuaaris on lugusid, mis on rahva lemmikud ja oleme neile teinud „The Heritage Projekti“ jaoks spetsiaalsed arranžeeringud,“ ütleb April Verch. „Suurem osa lugudest, mida me koos mängime, on kokku otsitud Eesti ja Kanada, paar tükki ka Ameerika arhiividest. Kumbki bänd pole neid varem esitanud ja need ongi ellu kutsutud spetsiaalselt selle projekti jaoks,“ sõnab April. „Nii tore, et meil on võimalus mängida sellist rahvuslikku muusikat. Laulu, pillimängu ja tantsu tasakaal teeb kontserdi meie jaoks väga kütkestavaks ja loodame, et ka publik naudib seda.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25. juuli 2019, 16:36
GALERII | Viljandi tervitab taas tuhandeid folgisõpru
23. juuli 2019, 09:56
GALERII | KIBEKIIRE TÖÖ: vaata, kuidas Viljandi valmistub peagi algavaks folgifestivaliks
30. aprill 2019, 00:01
Curly Stringsi värsked lapsevanemad: „Tehke lapsi! Laste kasvatamises pole midagi rasket, kõik on väga tore!“
21. aprill 2019, 10:46
Curly Stringsi liikmed: pärast laste sündi saame bändiproovis tunniga tehtud rohkem kui varem

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee