Inimesed

VIDEO | Naomi Campbell on desinfitseerimishull! (1)

Toimetas Triin Tael, 21. juuli 2019 12:00
Naomi CampbellFoto: PA Wire/PA Images
Mis on alati Naomi Campbelli käsipagasis? Kummikindad ja antibakteriaalsed salvrätikud. Supermodell kardab paaniliselt pisikuid.

Samal teemal

Naomi ei alusta ühtki lennureisi, ilma et ei nühiks oma istet hoolikalt puhtaks. "Mind ei huvita, mida minust arvatakse," seletab tippkaunitar videos. "See on minu tervis ja minu asi." Enda sõnul pühib ta desinfitseerivate lapikestega puhtaks kõik, mida ta puudutab - tooli käsitoed, turvavöö, kandiku, telekapuldi, akna. Kui iste on kotist võetud puhta kattega kaetud, võtab Naomi platsi sisse ning tõmbab näo ette maski. Kas see pole mitte äärmuslik, küsib Briti leht The Guardian Londoni Vaktsineerimispolikliiniku direktorilt Katy Petersilt.

Peters möönab, et veidi äärmuslik on Campbelli pisikutöötlus küll, kuid lennukiistmed võivad tõesti üsna räpased olla. Ta paneb reisijatele südamele, et nad kindlasti regulaarselt käsi peseksid. Naomi pole küll rääkinud, kuidas ta lennuki WC-s toimetab - ehk tõmbab ta selga pealaest jalatallani keha katva kaitseülikonna? Kuid tualettruum on mikrobioloog Charles Gerba sõnul lennuki räpaseim koht. Järgnevad väljatõmmatavad kandikud ning pea kohal asuvad käsipagasikapid.

Üldiselt on aga uurimused näidanud, et lennukis leidub samu baktereid mis kodus või kontoris. "Kui teie immuunsus pole langenud, ei juhtu teiega ilmselt midagi, peaasi, et hoiate käed näost eemal," ütleb The Guardiani usutletud biomatemaatik Howard Weiss.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee