Inimesed

Lapse sünnitanud transmees keeldub olemast ema (58)

Triin Tael, 18. juuli 2019 20:56
MUUTUNUD MAAILMA SÜMBOL: Maailmas, kus mehed nagu transsooline Freddy McConnell saavad lapsi sünnitada, ei pruugi vanad seadused enam pädeda. Kui Freddy kohtuvõitluses peale jääb, on tema laps Suurbritannias esimene, kellel pole seaduse silmis ema.Foto: @freddy.mcconnell/Instagram
Kümme päeva pärast seda, kui naisena sündinud Freddy ametlikult meheks sai, lasi ta käiku doonorilt saadud sperma. Emakas oli tal alles. Üheksa kuu möödudes tõi transsooline Briti mees ilmale beebi, kuid sünnitunnistusel on Freddy kirjas emana. Ta pole sellega nõus. Kui Freddy kohtuvõitluses peale jääb, on tema laps Briti saartel esimene, kellel polegi seaduse silmis ema.

Rasedad mehed on Suurbritannias varemgi sensatsiooni tekitanud, kuid lapse ilmaletoomise järel pole ükski neist vaidlustanud oma tiitlit ametlikes registrites ja sünnitunnistusel: „ema“. Kuid nimekas Briti lehes The Guardian multimeediareporteri ametit pidav Freddy McConnell keeldub oma lapse ema olemast. Transsooliste probleemide eestvõitlejana tuntud Freddy palus oma beebi sündi registreerima minnes, et teda nimetataks sünnitunnistusel isaks, kirjutab Daily Mail. Ametkond viitas aga 1836. aastal kehtestatud seadustele ning väitis, et lapsel peab olema seaduse silmis ema – vähemalt tema olemasolu kinnitaval dokumendil.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.09.2019
Transsooline mees jääb vaatamata võitlusele oma lapse sünnitunnistusel emaks
23.11.2017
VIDEO | „PUUDUTA MIND!“ - Külas käis poisina sündinud vinge gooti tüdruk Susanna
18.10.2017
MILJONI-DOLLARI-BEIB: transseksuaalne laulja kulutas 841 451 eurot, et end nohikust nukukeseks muuta
19.05.2017
UNUSTATUD MINEVIK: fotod 50ndatel tegutsenud transvestiitide varjupaigast