Inimesed

Suure rokk-kontserdi oma maja taha lubanud Eesti Rahva Muuseum võtab Tartu lauluväljaku funktsioonid rahumeeli üle

FOTOD LAVAST | Metallica produktsioonijuht John Zajonic: tundub, et Tartu vana lennuväli on meie tuuri kõige parem kontserdipaik (25)

Aigi Viira, 17. juuli 2019 20:55
Metallica produktsioonijuht John Zajonic Foto: Aldo Luud

„Ma armastan seda kohta,“ tunnistab Metallica produktsioonijuht John Zajonic päev enne bändi kontserti, kui Eesti Rahva Muuseumi taga, vanal lennuväljal, käib kibe ehitustöö. Metallica maailmaturnee „WorldWired Tour“ kontserdi tarvis. „Tundub, et Tartu vana lennuväli on meie tuuri kõige parem kontserdipaik. Siin on kõik kontserdi jaoks olemas ning siin on kerge töötada.“ Erilist rõõmu pakub Zajonicile hiigellai betoneeritud ruleerimisrada, mis on tema sõnul oma konkreetsuses ja ilmastikukindluses lihtsalt ideaalne. Igas mõttes.

Äsja Soomes Hämeenlinnas 50 000–60 000 inimesele kontserdi andnud Metallica produktsioonijuht on tehtuga rahul ning möönab, et endisel sõjaväelennuväljal kontserdi andmine on päris eksootiline. „Loodetavasti meeldib siin ka publikule,“ lausub Zajonic, kes on platsist siiras vaimustuses. „Ma muidugi loodan, et ilm on kontserdi ajal hea ning lausvihm meid kiusama ei tule.“ Kahjuks ei ole Zajonic sekundikski ERMi tagant linna peale pääsenud, sestap pole tal linnast, kus kontsert toimub, veel õrna aimugi: „Jõudsime kell 13 kohale ja asusime kohe tööle. Metallica lava ehitamiseks kulub umbes 30 tundi, valguse ja heli paigaldamiseks ning timmimisega läheb omakorda üksjagu aega. Pärast kontserti sõidame tagasi Tallinna ning sealt lendame otse Moskvasse. Järgmist kontserti ette valmistama.“

Tõepoolest, pärastlõunal vurises Tartu tänavail üksjagu rekasid rokkbändi kontserditavaariga. Need 75 rekat tulid otse Soomest. Pärast Tartu kontserti, kui lava on maha võetud, sõidavad rekad joonelt Venemaa pealinna poole. Metallica mehed, neljapäeva õhtu peakangelased, jõuavad Zajonici sõnul Tartusse kohale kontserdipäeval. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

18.07.2019
FOTOD | Pool Tartut juures: Metallica fännid täidavad ülikoolilinna rõõmsa meluga
18.07.2019
FOTOD | Fännid poseerivad Metallica stiilis Tartu siltidega!
18.07.2019
ÕL VIDEO JA FOTOD | Metallica fännid on värava ees ootel juba kuuest hommikul
18.07.2019
Kallid mudilased, Metallica annab välja lasteraamatu!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee