Inimesed

NAISVEOKIJUHT MONIKA: „Need, kes mulle halvasti ütlevad, on lihtsalt kadedad.“ (42)

Kais Allkivi, 17. juuli 2019 00:01
VÕIDURÕÕM: Monika peab enda ja Monichina üheks olulisimaks saavutuseks 2017. aasta esikohta Rootsi Nordic Trophy võistlusel ning kolmandat kohta Soome Power Truck Show'l.Foto: Erakogu

„Kui teistel inimestel on oma maja ja paat järve ääres, siis minul on Einstein – minu töö ja minu elustiil,“ õhkab 22aastase veokijuhistaažiga šveitslanna Monika Kesselring, kelle veoautot ehib füüsik Albert Einsteini portree. Peagi jõuab ta oma liikuva kunstiteosega Eestisse, et osaleda raskeveokite näitusel ja võistlusel Tallinn Truck Show.

Monika on oma rekaga, mida ta hüüab hellitavalt Einsteiniks või Monichinaks (hääldada tuleks: Monikiina), võitnud rahvusvahelistel võistlustel rohkesti auhindu. Kuulsa teadlase valis ta oma veoautot kaunistama, sest Einsteini tunneb igaüks ning füüsikageenius on elanud mõnda aega Šveitsiski. Auto kastilt aga leiab tema ütluse „Time is an illusion“ ehk „Aeg on illusioon“. 

„Võtsin nimme selle tsitaadi, sest ma arvan, et igaüks suudab sellega samastuda. Autojuhid rähklevad kogu aeg ajaga võidu. Kui kauba laadimine võtab rohkem aega ja siis tuleb liiklusummik, kardame hiljaks jääda. Iga minut on arvel,“ seletab Monika. „Samas on aeg ka üldiselt elus tihti suhteline: ilusaimad hetked mööduvad kõige kiiremini, kõige kallimad inimesed lahkuvad meie juurest liiga kiiresti,“ lisab ta mõtlikult.

Palju üllatunud pilke

„Minu vanemad on talupidajad ja ma juhtisin juba lapsena traktorit. Kasvasin ise ja kasvas ka minu armastus suurte mootorsõidukite vastu,“ ütleb Monika. Ta elab kaunis turismipiirkonnas Davosis – mis on tuntud talispordiparadiisina, kuid meelitab ka suviti jalgrattureid ja matkajaid – ning peab seal oma puu- ja köögiviljaäri, millega seoses on ta iga nädal keskmiselt kolm ööd sõidus.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.07.2019
GALERII | Vaata, millised vingete maalingutega kaetud rekkad Tallinna Lauluväljakul ilutsevad!
24.07.2018
GALERII | Baltimaade suurimal raskeveokite näitusel sai näha ülivõimsaid kunstiteoseid!
21.07.2017
GALERII | Vaata maalitud raskeveokeid!
23.07.2016
GALERII I Tallinna lauluväljaku vallutasid uhkelt tuunitud veoautod

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee