Inimesed

Comedy Estonia eestvedaja Louis Zezeran: vajame rohkem naiskoomikuid (1)

Terttu Jazepov, 16. juuli 2019, 12:20
Louis ZezeranFoto: Julia Vakina

„Parim reaktsioon on siiani olnud ühel proual, kes tuli meie sõule Pärnu kontserdimajja, mis oli peaaegu välja müüdud. Pärast kirjutas ta Facebooki, et sõu oli kohutav ning usub, et lasime inimeste naeru kõlaritest, sest ta oli publiku hulgas ja ei näinud ühtegi inimest naermas,” räägib Comedy Estonia üks asutajatest Louis Zezeran (39).

Üle Eesti kultuuriklubide ja rahvamajade mahutavuse piire kompiv sõpruskond Comedy Estonia on naerutanud juba kümneid tuhandeid eestlasi. Austraallane Louis Zezeran, kes on viimased kümme aastat oma elust just Eestis veetnud, meenutab, et esimesed märgid grupi tekkimisest hakkasid ilmnema 2010. aastal. „Mõtlesime koos kahe koomiku, Eric Seuferti ja Stewart Johnsoniga, et korraldame komöödiaõhtu. Esimestel kordadel polnud muidugi selge, et sellest kasvab välja Comedy Estonia, millega kaasnevad üle-eestilised tuurid ning välismaiste koomikute sõud,” meenutab ta.

„Mõni aeg hiljem leidsime ühe kuti nimega Sander Õigus. Ütlesime talle, et tule tee meiega mõned sõud ja nii see algas. Arvan, et asi hakkas kasvama, kui Sander tegi oma esimese soolotunni – siis hakkasime mõtlema, et püstijalakomöödia võib Eesti artistile olla päris asi, mida teha. Sel hetkel loksusid mitmed asjad paika ja mõistsime, et sellest saab asja,” räägib Zezeran. „Objektiivselt arvan, et Sander Õigus on rohkem tuntud kui Comedy Estonia – väga lahe! Nii peakski olema. Koomikud ei peaks käima Comedy Estonia varjus, vaid vaeva nägema. Meie oleme vaid seal, et neid aidata,” lisab ta.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19. november 2019, 14:22
Koomik Ari Matti Mustonen meenutab aastat Kanadas: panime mulle seljakotti 80 000 dollarit ja kõndisin sellega panka
18. detsember 2018, 12:28
Koomik Ari Matti Mustonen elust Kanadas: ühistransport on omadega 18. sajandis ja pean veduris sütt viskama, et teise linna saada
19. oktoober 2018, 12:00
Miks „Tussisööjad“ lahku läksid?
13. märts 2018, 14:37
Püstijalakoomik Daniel Veinbergs: 16-aastasena olid mu naljad valdavalt vägivalla ja pedofiilia kohta

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee