Film

Debüütfilm „Võta või jäta“ pälvis Venemaa festivalil oivalise auhinna (1)

Toimetas Reelika Vaiksaar, 16. juuli 2019, 09:29
Mängufilm „Võta või jäta“ pärjati Kaliningradi filmifestivali žürii eripreemiagaFoto: Allfilm
Mängufilm „Võta või jäta“ võitis žürii eriauhinna Venemaal Kaliningradis Svetlogorski filmifestivali Läänemeremaade debüütfilmide programmis. Festivali hindamiskomisjoni esimees oli legendaarne filmiprodutsent, ajaloolane ja filmikriitik Marco Mueller. Film sai žürii eripreemia „sügava ja realistliku üksikisa karakteri avamise eest“. Filmikonkursil osalesid filmid peale Eesti veel Soomest, Rootsist, Taanist, Norrast, Lätist, Leedust, Poolast, Saksamaalt ja Venemaalt.

„Festivali publik oli emotsionaalne – filmi lõppedes ei jäänud keegi ametlikku küsimuste-vastuste vooru ootama, vaid nutvad ja kallistavad vaatajad lendasid vabas vormis peale ja hakkasid kohe omavahel vaidlema,“ jagas kohapealseid muljeid filmirežissöör Liina Triškina-Vanhatalo.

„Film „Võta või jäta“ on teinud pika ja eduka festivalikarjääri väga erinevatel filmifestivalidel ju kultuuriruumides – see on suur saavutus mistahes filmile, aga debüütfilmi puhul on eriti märkimisväärne,“ märkis filmi produtsent Ivo Felt.

„Võta või jäta“ on praeguseks võitnud erinevaid preemiaid ja osalenud Poola, Saksamaa, Prantsusmaa, Luxemburgi, Hollandi, Rootsi, Belgia, India ja Ameerika filmifestivalidel.

Samal teemal

1. aprill 2019, 23:15
Parim meesnäitleja Reimo Sagor: kas mees on see, kes läheb välismeediasse ja põhimõtteliselt oksendab mikrofoni?
26. märts 2019, 08:54
Mängufilm „Võta või jäta“ võitis Prantsusmaal parima filmi auhinna
7. jaanuar 2019, 09:15
„Võta või jäta“ linastub Ameerikas Palm Springsi filmifestivali võistlusprogrammis

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee