Film

„Lotte ja kadunud lohed“ võitis Müncheni filmifestivalil auhinna (1)

Toimetas Keit Paju, 11. juuli 2019 11:03
Foto: Eesti Joonisfilm, autorid Janno Põldma, Heiki Ernits
Äsja lõppenud Müncheni filmifestivalil võitis Eesti Vabariigi 100. aastapäevaks valminud joonisfilm „Lotte ja kadunud lohed“ publiku auhinna, annab Eest Joonisfilm pressiteates teada.

Filmi linastusel Münchenis osales režissöör Heiki Ernits. „Müncheni lastefilmide festival on üks Saksamaa vanimaid ja tähtsamaid lastefilmide festivale. Oli suur au osaleda uue Lotte filmiga sellel festivalil. Ja kui lapsed hääletasid meie filmi festivali parimaks, no mis sa hing veel tahad!“ õhkab Ernits.

Samal teemal

EV100 filmiprogrammi kuuluv „Lotte ja kadunud lohed“ esilinastus Eestis 4. jaanuaril 2019.

Kogupere seiklusloos „Lotte ja kadunud lohed“ saab vahva koeratüdruk endale väikese õe Roosi. Leiutajatekülla tulevad teadlased, pesukaru Karl ja kala Viktor, kes osalevad suurel rahvalaulude kogumise võistlusel. Võistluse peaauhinna saab see, kel õnnestub salvestada maailma vanima loomaliigi, müütiliste tuldpurskavate lohede rahvalaulu. Lotte ja Roosi otsustavad teadlasi aidata. Neid ootavad ees põnevad ja ootamatud seiklused.

„Lotte ja kadunud lohed“ režissöörid on Janno Põldma ja Heiki Ernits. Stsenaariumi kirjutasid Janno Põldma, Heiki Ernits ja Andrus Kivirähk. Filmi muusika kirjutas Sven Grünberg. Filmi produtsendid on Kalev Tamm Eesti Joonisfilmist ja Vilnis Kalnaellis Rija Filmsist.

EV100 filmiprogrammi ainus animafilm „Lotte ja kadunud lohed“ valmis Eesti Joonisfilmi ja Läti stuudio Rija Films koostöös. Filmi tootmist toetasid Eesti Filmi Instituut, Läti Rahvuslik Filmikeskus, Loov Euroopa MEDIA programm, Helio ja Eesti Rahvusringhääling.

Samal teemal

17.01.2019
Animafilm „Lotte ja kadunud lohed“ sai viipekeelse tõlke
05.01.2019
VIDEO | Janno Põldma: me ei mõelnud enam täispikale Lotte-filmile
05.01.2019
KUIDAS SÜNNIVAD LOTTE FILMID? Isikupärase joonisfilmi hind: kuu aega tööd ja viis minutit liikuvat pilti
03.01.2019
ARVUSTUS | „Lotte ja kadunud lohed” jutustab taas headusest ja õpetab lastele lihtsaid, kuid elementaarseid elu põhitõdesid