Inimesed

Kuidas menusarja „Stranger Things“ näitlejad oma tervisehädasid töös ära kasutavad? (4)

Katrin Pauts, 10. juuli 2019, 00:01
EKRAANIL: Kaader „Stranger Thingsi“ kolmandast hooajast. Vasakult: Maya Hawke ehk Robin, Joe Keery ehk Steve ja Gaten Matarazzo ehk Dustin.Foto: Vida Press

See, kel Netflixi retro-seiklussarja „Stranger Things“ kolmas hooaeg vaadatud, pani ehk tähele stseeni, kus armas pontsakas Dustin kaaslastele selgitab, miks just tema võiks mahtuda kitsasse ventilatsioonitorru: tal on geneetiline hälve, mis muudab tema õlad väga painduvaks. Päriselus on Dustini kehastajal Gaten Matarazzol sama viga.

Täpsemini on 16aastast Gatenit sünnist saadik vaevav häda kleidokraniaalne düsplaasia, mis tähendab, et tema luustik on pea ja õlgade juures valesti arenenud. Gaten ei häbene oma eripära ning lubas selle ka enda tegelaskujule külge pookida. Tema tegelase Dustini hüüdnimi on seetõttu Toothless ehk Hambutu.

„See on väga haruldane seisund ning maailmas esineb seda ainult vähestel,“ selgitas Gaten väljaandele Daily Beast. Hinnanguliselt on kleidokraniaalne düsplaasia ühel inimesel miljonist, aga arstid usuvad, et see arv võib suurem olla – osal väljendub see nii tagasihoidlikult, et nad meditsiinilist abi ei vaja.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

9. september 2020, 21:33
Hurraa! Lily Allen ja „Stranger Thingsi“ täht sõudsid abieluranda
7. september 2020, 11:36
Uma Thurmani tütar visati düsleksia tõttu koolist välja
3. märts 2020, 10:14
HIRMUÄRATAV: täiskasvanud fännid jälitavad „Stranger Thingsi“ lapstähte
3. veebruar 2020, 16:23
17aastase teletähe neljas lõikus läks korda

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee