Piret LaosFoto: Martin Ahven
Indra Suvi 4. juuli 2019 16:19
Kanal 2 saatejuht Piret Laos osales laulupeol umbes 16-17 aastat tagasi, kui ta veel keskkoolis käis.

Eredalt mäletab Piret laulukooride katsetelt dirigent Hirvo Survat, kes tundus talle ägedaim dirigent maailmas. „Ta on kõigi selline suur lemmik,” räägib ta.

Laulupeole saamine oli Pireti jaoks uhke tunne: „See oli väga suur asi, sest mitte kõik ei pääsenud sinna,” meenutab ta.

„Kuna ise olin väiksemast kandist pärit ja Tallinn tundus nii suur ja võõras, siis oli see päris lahe aeg,” mäletab Piret laulupidu kui suurt seiklust.

Laulupeo repertuaarist on Pireti vaieldamatuks lemmikuks „Ilus maa,” mida sai ta ise kord kaare all pisarsilmi laulda. „Kui laulupidu telekast vaatama juhtun, siis selle laulu ajal hakkab kuidagi lõug värisema,” ütleb Piret. Samuti on talle alati meeldinud laulupala „Ta lendab mesipuu poole”.

Pireti arvates on laulu- ja tantsupidu väga ilus eestlastele omane traditsioon ning lauluväljakule seab ta oma sammud ka tänavu, et kuulata seal esinevaid sugulasi ja tuttavaid. Kindlasti laulab Piret pealtkuulajate seas kaasa nii palju, kui oskab. „Kas üldse on võimalik nii, et ei laula?” on ta üllatunud.