Piret LaosFoto: Martin Ahven
Indra Suvi 4. juuli 2019 16:19
Kanal 2 saatejuht Piret Laos osales laulupeol umbes 16-17 aastat tagasi, kui ta veel keskkoolis käis.

Eredalt mäletab Piret laulukooride katsetelt dirigent Hirvo Survat, kes tundus talle ägedaim dirigent maailmas. „Ta on kõigi selline suur lemmik,” räägib ta.

Laulupeole saamine oli Pireti jaoks uhke tunne: „See oli väga suur asi, sest mitte kõik ei pääsenud sinna,” meenutab ta.

„Kuna ise olin väiksemast kandist pärit ja Tallinn tundus nii suur ja võõras, siis oli see päris lahe aeg,” mäletab Piret laulupidu kui suurt seiklust.

Laulupeo repertuaarist on Pireti vaieldamatuks lemmikuks „Ilus maa,” mida sai ta ise kord kaare all pisarsilmi laulda. „Kui laulupidu telekast vaatama juhtun, siis selle laulu ajal hakkab kuidagi lõug värisema,” ütleb Piret. Samuti on talle alati meeldinud laulupala „Ta lendab mesipuu poole”.

Pireti arvates on laulu- ja tantsupidu väga ilus eestlastele omane traditsioon ning lauluväljakule seab ta oma sammud ka tänavu, et kuulata seal esinevaid sugulasi ja tuttavaid. Kindlasti laulab Piret pealtkuulajate seas kaasa nii palju, kui oskab. „Kas üldse on võimalik nii, et ei laula?” on ta üllatunud.

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

Siiski,siiski... 5. juuli 2019 02:04
Balti-saksa I laulupidu Riias toimus 1836 aastal ning sama Liedertafel toimus siin Revalis 1857-l aastal.Siin oli 1849-st aastast Saksa meestelaulu Selts ( Revaler Verein für Männergesang )ning aastast 1862 Tallinna Vabatahtlik Tuletõrje Selts kui saksa kultuuriinstitutsioon.Meie esimene laulupidu Tartus 1969-l aastal oli plagiaat sellestsamast Liedertafelist.Olgu öeldud,et Carl Robert Jakobson keeldus sellest osa võtmast öeldes,et see on saksa laulupidu eesti keeles! Muidugi ei tähenda see,et me peaksime seda meile omaseks saanud traditsiooni sellepärast häbenema - pigem vastupidi.
Rein 4. juuli 2019 20:51
Ei tea kas Meelis Lao värske abikaasa
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS