Inimesed

VIDEO | Tanja Mihhailova: naistel on raskem läbi lüüa ning teha seda, mida nad armastavad, kui meestel (8)

Anu Saagim, 28. juuni 2019 19:58
Tanja Mihhailova-SaarFoto: Teet Malsroos
Eelmisel aastal algatasid Tallinna Loomaaed ja Tallinna Loomaaia Sõprade Selts Tiigrioru kampaania, et ehitada meie ainukesele Amuuri tiigrile Pootsmanile ja tema tulevasele perele loomaaeda nüüdisaegne eluala Tiigriorg.

Tiigri eest seisid kümme tuntud meest, kes rääkisid oma tiigriloo: Mihhail Kõlvart, Urmas Sõõrumaa, Ott Kiivikas, Alen Veziko, Artjom Savitski, Hannes Võrno, Jesper Parve, Kevin Renno, Karl Madis ja varalahkunud Jüri Aarma.

Samal teemal

Sel aastal annavad oma panuse Tiigrioru valmimisse ja ajutiselt Tšehhi loomaaeda kolinud Pootsmani tagasitulekuks kümme vägevat naist: Kaja Kallas, Reet Linna, Heidy Tamme, Annely Adermann, Tanja Mihhailova-Saar, Ksenija Balta, Amani Kiivikas, Carmen Pritson ja heategevusliku kampaania Tiigriorg juht Veronika Padar. 

Oma loo räägib seekord lauljatar Tanja Mihhailova-Saar.

"Ka mina vajan, nagu tiiger, avarust enda ümber," kinnitab Tanja. "Tänapäeval on abivajajaid väga palju ja ka informatsiooni on palju. See on eriti tore, kui tuntud inimesed räägivad tiigriga seotud lugusid oma kogemustest, mitte lihtsalt ei öelda: soovime tiigrit Tallinna loomaaeda tagasi!"

„Mina olen loomult laisk, olen sündinud sea aastal ja mulle tundub, et erinevatel aegadel tõstavad minus pead erinevate loomade instinktid. Tiiger nende seas. Ta on selline kaval, tegutseb õigel ajal. Väga tugev,“ ütleb Tanja, kes on laval silma paistnud väga mitmekülgse ja andeka artistina. „Minu arvates on igapäevaselt vaja olla tugev, eriti naistel. Erinevatel elualadel ja ka laulmises on naistel raskem läbi lüüa ning teha seda, mida armastad.“

Kõige tugevamaks tundeks peab ta emaarmastust. „Seda on sõnadega väga raske kirjeldada. Enne lapse sündi arvasin, et ma saan sellest aru. Vaatasin kurbi filme ja kui asi puudutas lapsi, elasin alati kaasa, mulle tõesti tundus, et ma saan aru. Tegelikult mitte, võib-olla oli seal kümnendik sellest emotsioonist, mis tegelikult nüüd on. Kuidagimoodi võivad sind mõned väiksed detailid niivõrd puudutada, et sa üllatud, kuidas see tunne saab olla nii tugev,“ kirjeldab ta emotsioone nüüd, kui ta ise on ema. „See armastuse tunne ja kõik need värvid on praegu palju tugevamad.“

Tiigri kavalus seisneb tema meelest selles, et ta ei kaota oma sihti ega raiska oma jõudu niisama. Ta ei lahmi, vaid teab alati, mida tal on vaja ning teeb kõik selleks, et oma eesmärk saavutada. „Ta on ootel nii kaua kui vaja ja siis ta kasutab oma jõudu, kiirust ja kavalust, et eesmärk saavutada. Aga ennast ma ei tahaks päris tiigriks nimetada, see on natukene liiga tugev nimetus minu jaoks,“ leiab Tanja.

„Minu elus on palju selliseid väiksemaid olukordi, kus sa lihtsalt pead hakkama saama, aga nendes peitub suurem pilt. Näiteks oli mul ühes saates väga raske kava ära õppida. Tegelikult oli mul korraks tunne, et ma loobun, kuid samas see lihtsalt tuli ära teha, vaatamata vigastustele. Minu jaoks on see suur asi, kõik minu tööalased asjad on mulle väga olulised.“

Tanja ütleb, et tal on olnud palju neid olukordi, kus ta on pidanud säilitama külma närvi, teades ise, et on väga emotsionaalne. Näiteks kui ta lõpetas gümnaasiumi ja tahtis minna ülikooli, õppis ta öö läbi ajalooeksamiks. Eesti keeles, mida ta siis kuigi hästi ei osanud. See tundus talle võimatu, aga ta pidi hakkama saama. See oli tema jaoks väga suur eneseületus.

„Ma ei näita seda välja, aga iga kord kui ma lavale lähen, on mul väga suur lavanärv sees. Pean end iga kord ületama, kuid mulle kohutavalt meeldib see, mida ma teen ja ma tahan seda teha, kuigi see ei ole lihtne elukutse,“ tõdeb Tanja. „Mul on olnud palju keerulisi olukordi. Kas veab tehnika alt, kas sul on kõrge palavik või toidumürgitus, või on su elus juhtunud midagi halba. Sa ei tunne, et sa tahaksid naeratada ja minna laulma lavale lõbusaid lugusid, kuid kui oled endale valinud meelelahutaja, artisti elukutse, pead hakkama saama.“

VAATA VIDEOT!

Tiigriorgu saab toetada, helistades Tallinna Loomaaia Sõprade Seltsi annetusnumbritele:

Helistades 900 9007 annetad 5 eurot; 900 9008 annetad 10 eurot; 900 9009 annetad 20 eurot.

Samuti on võimalus Tiigrioru ehitamist toetada ülekandega Tallinna Loomaaia Sõprade Selts MTÜ arvelduskontole EE432200221010716613, selgitusse märkida “tiigriorg”.


Samal teemal

24.09.2019
KARL MADIS 60 | Vanameistri 10 mõttetera, mis igapäevaelu helgemaks teevad
18.09.2019
Alen Veziko räägib avalikult läbipõlemisest ja oma alkoholiprobleemist
01.08.2019
Tanja Mihhailova-Saar: tahan olla äge ema ja lubada lapsel tegutseda!
31.07.2019
Millal jõuab koju tagasi amuuri tiiger Pootsman, kes võõrsil isaks sai?