Film

„KUI NAD MEID NÄEVAD“: milline oli Netflixi menusarja lugu päriselus? (1)

Katrin Pauts, 28. juuni 2019, 16:30
KESKPARGI VIISIK: Kevin Richardson, Antron Mccray, Raymond Santana Jr., Korey Wise, Yusef Salaam sarja „Kui nad meid näevad“ esilinastusel. Foto: Vida Press

Uskumatu, kui suur mõju võib olla ühel teleseriaalil: sotsiaalmeedia kihab raevukatest kommentaaridest ja päris elus kaotab mitu inimest selle tagajärjel oma väärikuse ning töö. „Kui nad meid näevad“ on aga vastuoluline tükk – kuna see rõhub vähemustele osaks langenud ebaõiglusele, on sellest kiiresti saanud kultuslik teos, mida kritiseerida on pühaduseoreooli tõttu peaaegu võimatu. On siis asjalood nii mustvalged?

Alusetult kuriteos süüdi mõistetud mustanahaliste noorukite ja nende perede kannatusi kirjeldav „Kui nad meid näevad“ („When They See Us“) on kiiresti tõusnud üheks Netflixi populaarseimaks seriaaliks ja eriti USA mustanahaline publik loeb seda juba end defineerivaks teoseks. Skeptilisemate kriitikute sõnul on režissöör Ava DuVernay (kes on ka ise mustanahaline) jutustanud liiga ühekülgselt heroiseeriva, demoniseeriva ja poliitiliselt laetud loo, kus on üle sõidetud nüanssidest, mis võiksid publikule ülekaaluka nn valge süü asemel palju keerukamat põhjuste ja tagajärgede ahelat näidata.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27. juuni 2019, 10:28
Sari rassistlikust ülekohtust naudib meeletut menu
25. juuni 2019, 13:53
PÕNEV! „Ott Tänak – The Movie“ võib jõuda Netflixi
21. juuni 2019, 14:07
ÕRRITI | Seriaali „Stranger Things“ kolmanda hooaja treiler annab aimu, et oodata on jõhkrat mürglit
2. juuni 2019, 10:21
„TŠERNOBÕL": maailma parimaks peetava seriaali eestlasest operaator: "Selline edu tuli endalegi üllatusena"

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee