Inimesed

Tubli töö! Evelin Ilves täiendab end arstiametis ja astus Tartu ülikooli (63)

Toimetas Katharina Toomemets, 28. juuni 2019, 15:08
Evelin IlvesFoto: Tiina Kõrtsini
Endine presidendiproua Evelin Ilves jagab sotsiaalmeedias rõõmusõnumit - sügisel saab temast Tartu ülikooli arstiteaduskonna arst-resident.

Samal teemal

Tartu ülikooli koduleht kirjutab, et arst-resident on arsti kutsega isik, kes omandab eriarsti teadmisi ja oskusi Tartu ülikooli residendiõppes ja kes on töövõtjaks selles raviasutuses, kus praktiliste oskuste omandamine parasjagu toimub. 

Eriarstiõpe toimub eeskätt praktilise arstitöö vormis residentuuri baasasutustes, millele lisandub auditoorne õppetöö ja iseseisev töö vastavalt residentuuri eriala programmile. Igaks õppeaastaks koostab eriala üldjuhendaja residentuuri programmi alusel residendile individuaalse õpingukava. Residendi üleviimine järgmisele õppeaastale eeldab eelmise õppeaasta individuaalse õpingukava täitmist.

Igal residendil on vastava õppetsükli jooksul igas baasasutuses personaalne juhendaja, kelle ülesandeks on residendi praktilise arstitöö juhendamine ja nõustamine ning järelvalve residendi tehtud töö ja raviotsuste üle. Vastava praktikatsükli lõppedes hindab tsüklijuhendaja residendi kutseoskuste ja teoreetilise ettevalmistuse edenemist vastavalt programmis ettenähtule.

Õpe residentuuris lõpeb eksamiga, mille sooritanud isikule väljastab Tartu ülikool tunnistuse, mis tõendab eriarsti kutsekvalifikatsiooni vastaval arsti või hambaarsti erialal.

63 KOMMENTAARI

t
taevas küll 30. juuni 2019, 18:57
ega ta ometi ravimisõigust saa, siis kaastunne tema patsientidele.
Inimene... 29. juuni 2019, 09:50
No miks te ikka aina püüate inimesi näha kõige halvemast küljest. Jätke juba Evelin rahule. Arvan et teist ei julge oma arvamust silmast silma öelda.
Loe kõiki (63)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee