Saund

FOTO | Kadri Voorand allkirjastas Berliinis oma karjääri tähtsaima lepingu 

Toimetas Katharina Toomemets, 26. juuni 2019 13:42
Kadri Voorand ja Siegfried LochFoto: Pressimaterjal
Lauljatar Kadri Voorand allkirjastas Berliinis lepingu plaadifirmaga ACT, mis annab rahvusvaheliselt välja tema värske albumi “In Duo With Mihkel Mälgand”. Voorand on esimene eestlane, kes selle plaadifirmaga lepingu sõlminud. 

ACT'i all on tegutsenud tegutsenud sellised staarid nagu Nils Landgren, Viktoria Tolstoy, Marius Neset, Youn Sun Nah jpt. ACT’i üks tuntumaid bände läbi aegade on olnud kultusbänd E.S.T. ehk Esbjörn Svensson Trio. Paar päeva tagasi Voorandi poolt Berliinis allkirjastatud leping näeb ACT’iga ette ka pikemat tulevikku.

Samal teemal

ACT ei identifitseeri end kui džässmuusika label, vaid nimetab end džässist inspireeritud muusika edasi kandjaks. Voorand viljeleb stiili, mida on jazz'i alla paigutada aina raskem, kuna see sisaldab tugevalt ka popmuusika ja muidki elemente, seejuures kandes ka improvisatoorset vabadust. Säärane kontseptsioon on just ACT'ile omane.

Euroopa plaaditurul valitseb džässiliku muusika suunal enamjaolt kaks label'it, kelleks on ECM ja ACT. Neist esimene on eestlastele tuntud eeskätt Arvo Pärdi muusika maailmale tutvustamise kaudu. ACT'i mastaap ja tuntus oma eristuva niši, helide ja hoiaku poolest on märkimisväärne. On uhke, et kõnealune plaadifirma on inspireerunud Kadri Voorandi loomingust ning nii ilmubki Eestis äsja välja antud album "In Duo with Mihkel Mälgand" rahvusvaheliselt 2020. aasta alguses.

“See oli meile Mihkliga suureks üllatuseks, et Siegfried Loch, kes on Saksamaa ja ühtlasi ka Euroopa üks tuntumaid produtsente ja plaadifirma rajajaid, otsustas kevadel Berliinist Münchenisse lennata ainult ühe eesmärgiga, kuulata meie duot. Juba järgmisel päeval potsatas postkasti kiri ettepanekutega edasiseks. Vanahärra sõitis Eestisse paariks päevaks juttu puhuma, et teada saada, mis imelik tegelane ma olen ja vastupidi. Võtsime ta koos Mihkli ja mänedžeri Marili Jõgiga vastu ning viisime ta minu esivanemate maale, kus sündisid ideed tulevikuks nii nagu sündis seal ka meie viimane album”, kirjeldab Voorand oma tundeid saadetud pressiteate vahendusel. 

Voorand andis nädalavahetusel Saksamaal ka paar kontserti. “Uudistest kuulnud kohalikud soovisid palju õnne ja lisasid, et ACT on minu muusikale parim võimalik label Euroopas. Loodan, et neil on siis õigus ja et meie roosa album jõuab tänu sellele suurema publikuni kui see oleks muidu jõudnud. Samuti usun, et ehk annab see väikest mõõdet juurde ka Eesti muusika levikule maailmas, sest mul on võimalus otse soovitada ka teisi Eesti muusikuid,” lisab Voorand.

“Esimese asjana peale lepingu allkirjastamist võeti mind vastu kallistustega peaprodutsendi kodus ja seda lausega: “Tere tulemast meie perekonda”. Oli äärmiselt soe tunne, samal ajal sees värelus. ACT on ju seesama label, kellest ma juba kümmekond aastat tagasi veel täiesti rohelisena unistasin. Ja kujutage ette, nüüd see lihtsalt juhtubki. Äge!”, sõnab muusik.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee