Inimesed

„Tšernobõli“ seriaal varastas kuulsalt kirjanikult? 

Ohtuleht.ee, 25. juuni 2019 15:45
Režissöör Johan RenckFoto: Vida Press
Nobeli kirjanduspreemia laureaadist Valgevene kirjanik Sviatlana Aliaksijevič (71) on pahane HBO populaarse minisarja „Tšernobõl“ tegijate peale – tema väitel põhineb osa sarja võtmesündmusi raamatul „Tšernobõli palve“, aga teda ei ole tiitrites isegi mainitud.

Konkreetselt peab kuulus kirjanik silmas emotsionaalset lugu katastroofi tagajärjel lesestunud noorest naisest Ljudmilla Ignatenkost ja tema beebist, kes emaüsas rängalt kiiritada sai ja pärast sünnitust suri - seda ei olevat võimalik leida kusagilt mujalt kui tema raamatust.

Rootsi leht Expressen kirjutab, et igaüks, kes on raamatut lugenud, tunneb sarja dialoogides autori käekirja ära. Seejuures olevat kõik juriidiliselt korrektne, sest sarjategijad on ostnud raamatukäsikirjale õigused.

Kirjanik kommenteeris ajalehele, et on tema teose viiteta kasutamisest jahmunud ning et tema agent olevat korduvalt HBO juristidele kirjutanud, vastust saamata. Samas olevat ta endale lepingus ette nähtud tasu kätte saanud.

Rootsi päritolu režissöör Johan Renck lubas, et kui viitamata jätmine kirjanikku häirib, saab see viga edaspidi ringlusse minevates seriaali koopiates parandatud.

Sarja on vastuolud saatnud eetrissejõudmisest alates - kuigi kriitikud seda ülistavad, olevat režissöör paljude faktidega vassinud.

Samal teemal

06.01.2020
KULDGLOOBUSE VÕITJA! Maailma parimaks peetava seriaali „Tšernobõl“ eestlasest operaator: „Selline edu tuli endalegi üllatusena.“
26.12.2019
Tšernobõli katastroofis ellujäänu: mind süüdistatakse pärast sarja eetrisolemist oma lapse surmas!
17.06.2019
„Tšernobõli“ näitleja onu suri tuumakatastroofi tagajärjel
07.06.2019
Hittsarja „Tšernobõl“ režissöör on 1990. aastate poptäht!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee