Teater

GALERII | JAAN TÄTTE: „Kirjeldamatult hea tunne on näha ja kogeda, kuidas su lugu laval ellu ärkab.“ (1)

Jaanus Kulli, 24. juuni 2019 19:11
„ÕNNELIK TUND“: Tegelased satuvad kokku ühes õnnelikus tunnis, kui valed otsused lihtsalt ei teostu. Seljaga Kersti Tombak ja Argo Aadli, leti taga Liis Lass, seisab Andrus Vaarik, istuvad Nils Mattias Steinberg ja Jessica Agneta Kari.Foto: Ain Paloson

„Täna julgen lubada, et järgmise näidendi vahele enam sedavõrd pikka pausi ei tule,“ ütleb Jaan Tätte, kelle näidend „Õnnelik tund“ pärast dramaturgina kümneaastast vaikimist Jäneda Pullitalliteatris reedel esietendus.  

Tätte näidend erineb kahtlemata tema eelmistest näitemängudest ja kuigi lühiusutluses Õhtulehele väidab ta, et „Õnneliku tunni“ narratiiv on kerge, lihtne ja arusaadav, siis päris nii see kindlasti pole. Jah, autor on nimetanud seda komöödiaks, kuid nii loos endas kui ka dialoogides on selgelt absurdielemente ja mõistu ütlemisi, mis panevad proovile vaataja tähelepanelikkuse.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24.06.2019
Gerda Kordemets: olen vaikselt unistanud, et ehk võin minagi kunagi mõne Jaan Tätte tekstiga kohtuda ja nüüd see soov täituski
11.06.2019
JAAN TÄTTE: sõber Marko ehmatas näitemängust ära, ma kiskuvat seal meid liiga alasti
11.05.2019
Gerda Kordemets uuest lavastusest: kõikide näitlejate reaktsioon on olnud sama – Jaan Tätte on üle kümne aasta midagi kirjutanud, muidugi tahame seda teha!
24.03.2019
VANA KULD | Jaan Tätte: elan keskmise pensionäri tasemel ja saan hakkama

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee