Inimesed

Kirjanik Evelin Kivimaa: Jüri Pino oli Õpetaja suure algustähega 

Evelin Kivimaa, 24. juuni 2019 12:55
Jüri Pino ja Evelin Kivimaa jäid ühisele fotole, kui Õpetaja tuli Õpilase rõõmuks tema raamatuesitlusele 2019. aasta jaanuaris.Foto: Tiina Kõrtsini
Jüri Pino oli minu Õpetaja sellest ajast saati, kui ta andis ajakirjanduse valikainet keskkooliõpilaste klassile, kus ka mina käisin. Järgmisel aastal Tartu ülikooli ajakirjandust tudeerima minnes nägin seal ka Jürit, kes rõõmsalt hõikas: „Minu Õpilane!“

Nõnda see meil omavaheliseks pöördumisviisiks jäigi, olime teineteisele Õpetaja ja Õpilane. Olgu siis kohtudes või lihtsalt sotsiaalmeedias õnne soovides.

Jüri oli tohutult armas ja rõõmsameelne inimene, kelle käest õppisin ma nii mõndagi. Eelkõige seda, et sa võid olla ühtaegu oivaline kirjutaja ja samas nii südamlik ja hea inimene. Ta ei püüdnud ennast kunagi tähtsaks teha, vaid oli tore ja siiras. Minu hea Õpetaja, suure algustähega.

Kui ma hakkasin raamatuid kirjutama, siis oli tänapäeva kiirustavas maailmas just Jüri see hea hing, kellel oli ikka aega neid lugeda ja ka arvustada. Tema tagasiside oli hindamatu: intelligentne, humoorikas, tähelepanelik ja helge.
Suur aitäh Sulle kõige eest, armas Õpetaja! Olgu Sul hea olla seal, kus Sa praegu oled.

Samal teemal

04.07.2019
JÄÄ HÜVASTI, JÜRI PINO! „Kui me oleks lõpuni kurvad, keeraks Jüri oma tuha urnis ümber.“
03.07.2019
FOTOD | Kirjamees Jüri Pino saadeti viimsele teele
25.06.2019
Jüri Pino meenutades: üks imede sepikoda on nüüd sulgunud
25.06.2019
Jüri oli alati lahke, soe ja hea huumorimeelega. Suure südamega mees