Inimesed

Kuninganna Elizabeth II ei osale pisi-Archie ristimisel (8)

Toimetas Triin Tael, 23. juuni 2019 14:00
Harry ja Meghan esitlesid oma esmasündinut kuningannale 8. mail, kaks päeva pärast sündi. Archiet imetlevad fotol ka prints Philip ja Meghani ema Doria Ragland. Foto: AP/Scanpix
Daily Maili teatel ristitakse prints Harry ja hertsoginna Meghani poeg Archie juulis Windsori lossi kabelis - sealsamas, kus tema ema-isa olid eelmise aasta mais paari pandud.

Ka prints Harry ristiti 1984. aastal sealsamas püha George'i ehk püha Jüri kabelis.

Samal teemal

Kuninganna Elizabeth II ei kavatse oma kaheksanda lapselapselapse ristimisel paraku osaleda. Daily Maili andmeil on ta seotud töökohustustega. Monarh ei osalenud ka mullu prints Williami kolmanda lapse prints Louis' ristimisel.

6. mail sündinud pisipõnni ristsetel on kõrgeimateks külalisteks troonipärijast vanaisa prints Charles koos abikaasa Camillaga. Päevakangelasele pannakse selga legendaarse Briti õukonna beebide ristimisrüü koopia, mis on valmistatud Honitoni pitsist. Algse rüü tellis kuninganna Victoria oma esiklapse ristseteks. Esmakordselt 1841. aastal kasutatud tseremooniarõivast jõudis kanda 62 kuninglikku maimukest, nende seas Harry ja tema vanem vend William. Ent kuna kangas muutus liiga hapraks, andis Elizabeth II korralduse valmistada ristimisrüüst koopia. Selle sai oma ristimistalituseks selga ka prints Louis. 

Samal teemal

05.07.2019
Fännid marus! Prints Harry ja Meghan Markle hoiavad poja ristsed avalikkuse eest salajas
01.07.2019
Harry ja Meghan vahetavad lapsehoidjaid nagu sokke
29.06.2019
Kuninganna Elizabethile ei meeldi Kate?
25.06.2019
Prints Harry ja Meghan Markle kodu renoveerimisele kulus üüratu summa