Inimesed

Jalmar Vabarna saadab Treski küüni puhkusele: väikeses kohas väikeste toetustega suurt asja teha on raske (21)

Katharina Toomemets, 20. juuni 2019 12:06
Jalmar Vabarna ja Kermo Kukk. Kermo on Treski küünis Jalmari nii-öelda parem käsi. Foto: Silver Tõnisson

„Number üks põhjus on see, et panused oma isikliku karjääri arendamisele on kõige kõrgemad. Teiseks on väikeses kohas väikeste toetustega suurt asja teha raske,“ räägib muusik Jalmar Vabarna, kes on otsustanud omaloodud Setomaa kontserdipaiga Treski küüni aastaks-paariks puhkusele saata.

Jalmar ütleb, et riiklikke toetusi küll jagatakse, kuid neist jääb väheks. „Muusikaettevõtluses on konkurents praegusel ajal väga tihe ja nii kaugel Eesti nurgas võib asi väga lihtsalt halvasti minna. Kellelgi pole selles vallas elu lihtne,“ tõdeb ta. Esiti Treski küün päris hingusele ei lähe ja Jalmaril on kohaga ka mõned tulevikuplaanid.

„Inimene ikka õpib oma vigadest. Me oleks pidanud kohe alguses tegema nii-öelda tasandamistööd. Treskis on liiga palju kasutamata heinamaad, mida kontserdipaiga heaks ära kasutada.“ Jalmar ütleb, et tulevikuplaanide hulka kuulub Treski ala laiendamine ja mõte tulevikus üks väike festival püsti panna. „Ehk naaseb Treski küün 2021. või 2022. aastal programmiga, mille hulgas on ka üks tõmbefestival, mis piirkonnale ja kohale veel rohkem kuulsust toob.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.03.2020
Ansambel Zetod hülgas roki: uuel plaadil kõlab puhas seto leelo
18.07.2019
ERAKORDNE VÕIMALUS: Jalmar Vabarna õpetas seto laulu Malaisia vihmametsade keskel
22.06.2018
Treski Küünis toimub lõunamaine jaanipidu
13.01.2018
Jalmar Vabarna sai Põlvamaa kultuuripärli tiitli

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee