Pühapäeval tähistas Ivo Linna koduses Kuressaare lossihoovis oma 70. sünnipäeva südamliku kontserdiga, kuhu oli teda kuulama tulnud üle kahe tuhande inimese. Kingituseks saadud paat tõi Ifile pisarad silma.Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl
Indra Suvi 18. juuni 2019 20:50
Kingitus – sinikollane aerupaat –, mille kapten Mart Saarso pühapäeva õhtul Kuressaare lossihoovis kahe tuhande silmapaari all Ivo Linnale üle andis, ajas juubilari meeleliigutusest nutma. 

Iff on juba lapsest saati armastanud aerutada. Kuid vaatamata sellele, et ta on pikalt mere ääres elanud, pole tal kunagi isiklikku aerupaati olnud, mistõttu on ta seda sõbralt mõnikord laenanud. Ifi sõnul on aerutamine imeline tegevus – nii veedab ta merel tihtilugu mitmeid tunde. Pööraselt kirglikuks kalameheks Ivo end ei pea, kuid nüüd on tal põhjust tolmunud spinning välja otsida, et kalale minna. Praegu seisab paat Ivo koduõuel, kuid selle registreerimiseks vajalikud dokumendid on tal juba täidetud ning peagi on alus vette laskmiseks valmis. „Tegelen asjaga,“ sõnas Ivo muhedal toonil.

Kontserdil astus lavale kapten Mart Saarso, kes andis Saaremaa merispordi seltsi nimel üle erilise kingituse, sinikollase aerupaadi Kasse paadimeistritelt. Foto: Maanus Masing / Saarte Hääl

Purjejahiga Lennuk ümber maailma seilanud kapten Mart Saarso oli üllatunud, kui kuulis Ivo käest, et tal polegi päris oma paati varem olnud. Nii sündis koos Saaremaa merispordi seltsiga ka mõte see viga parandada. Aasa talu pere poolt kinkis Saarso koos abikaasaga sinikollasele paadile väikse roostevaba ankru. „Ivo on laulnud aastakümneid soolasest veest ja soolastest tuultest ja nii pika aja peale läheb ka kõige paremini ehitatud laev rooste, kuid Iff pole rooste läinud,“ ütles Saarso.

Pärast kontserti, millega Iff alustas oma juubelituuri, jäi Kuressaare lossihoovi armastatud laulja sünnipäeva tähistama paarsada inimest, kelle seas leidus nii sõpru, sugulasi, näitlejaid ja muusikuid kui ka Ivo keskkooliaegseid klassikaaslasi. Kohal oli ka tema kunagine klassijuhataja.

Lisaks aerupaadile sai Ivo muidki südamlikke kingitusi. Üks neist oli ukulele, mis leiab samuti peagi kasutust. „Kui sulle kingitakse pill, siis sa pead sellega midagi tegema. Ja teengi,“ lubas Ivo.

Ivo on südamest tänulik kõigile inimestele, kes teda sünnipäeval meeles pidasid.