Inimesed

BOND, STIRLITZ JA KAPTEN KLOSS: Bondi-konverents uurib spioonifilme ja külma sõda 

Triin Tael, 19. juuni 2019 00:01
PÕHIPILTKÜLM SÕDA, KUUM NAINE: Roger Moore ja Barbara Bach Bondi-filmis „Spioon, kes mind armastas“. Ringo Starri hilisem abikaasa Bach kehastas Nõukogude agenti, kes koos Briti ametivennaga asus otsima tuumalõhkepeadega allveelaevu. „Alates 1970. aastatest on Nõukogude Liit pigem Bondi liitlane kui vaenlane. See tundub mulle põnev, sest eeldame ju tavaliselt vastupidist,“ ütleb Bondi-uurija Martin D. Brown.Foto: Robert Grant/ Scanpix

Uue Bondi-filmi võtteid ei õnnestunud küll Eestisse meelitada, kuid Tallinna ülikoolis algab homme rahvusvaheline konverents James Bondi ja külma sõja suhetest. „Bondi-fännid on teretulnud, kuid see üritus peaks huvitama ka palju laiemat rühma, keda köidavad spionaaž, popkultuur, kino, külm sõda ja nüüdisaja rahvusvahelised suhted,“ ütleb konverentsi korraldaja, Kadri Kõusaare abikaasana tuntud Bondi-spets dr Martin D. Brown.

Kahepäevane tasuta konverents kannab pealkirja „The Bondian Cold War: The Transnational Legacies of a Cold War Icon“ (“Bondi külm sõda: Külma sõja ikooni riikidevahelised pärandid“). Hämarat ja keerulist teadusjuttu pole karta ning ettekanded on mõeldud kõigile. „Kui meie, teadlased, pole suutelised välismaailmaga suhtlema, ei tee me oma tööd korralikult,“ märgib Brown, külalisteadlane Tallinna ülikooli kultuuridevaheliste uuringute tippkeskuse juures ja Briti Kuningliku Ajalooseltsi liige.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.09.2019
Sean Connery pääses Bahama orkaanist eluga
31.08.2019
Bondi looja töötas luures ja niitis naisi nagu tema raamatute kangelane
20.06.2019
MÄSS: Bondi-filmi režissöör eelistas võtetele videomängu
19.06.2019
Nolan saab riigilt miljonid. Kuidas need tagasi teenitakse?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee