Inimesed

Eestiga seotud Nõukogude seksisümbol põeb vähki (4)

Toimetas Triin Tael, 18. juuni 2019 12:15
Jakovleva 2017. aastal Moskva filmifestivalil. Foto: Sputnik/Scanpix
1980. aastate seksikamaid Nõukogude filmistaare Aleksandra Jakovleva-Aasmäe (61) paljastas teleintervjuus, et arstid andsid talle elulootust vaid kolmeks kuuks.

Lisaks rängale tõvele on näitlejanna pidanud viimasel ajal üle elama teisi valusaid kogemusi. Esmalt läks ta tülli sõbrannaga, siis reetis teda kõige lähem inimene. Selle mehe nime ega juhtunu üksikasju Aleksandra teleintervjuus ei avaldanud. Rääkis vaid, et mees teadis tema hirmsat diagnoosi. "Aga reetis mind ikkagi ..." 

Aleksandra peab enda sõnul jooma mitmesuguseid talumatult jõletuid preparaate. Ränkraskel ajal leiab ta tröösti tööst. Dramaturg Tatjana Moskvina kirjutas talle heategevusliku näidendi. "Tulge etendust vaatama, sest inimene elab, kui teda jumaldatakse ..." palus Jakovleva. 

Nõukogude kino esimene erootiline voodistseen

1979 lõi Aleksandra laineid "Meeskonnaga", mis läks nõukogude filmikunsti ajalukku esimese filmina, kus demonstreeriti täielikku erootilist voodistseeni. Alastivõtete ajal olevat kõigil olnud ebamugav, kuid mitte peaosalisel Aleksandra Jakovleval, kirjutas Õhtuleht tänavu jaanuaris Nõukogude erootilistele filmidele pühendatud artiklis. Kui režissöör Aleksandr Mitta oli andnud naisele korralduse lahti riietuda, siis võttis Jakovleva kogu võttemeeskonna ees kleidi seljast ja seejärel end ka täielikult paljaks. Aga tema voodipartner Leonid Filatov häbenes koguni sedavõrd, et keeldus kategooriliselt lahti riietumast ja ei võtnud duublite ajal kordagi pikki püksegi jalast, varjates neid tekiga.

Jakovleva esimene abikaasa oli näitleja Valeri Kuhharešin. Sellest abielust on näitlejannal täiskasvanud tütar ja poeg. Aleksandra on neljakordne vanaema: tema tütrel on kaks tütart ja poeg, pojal tütar. Jakovleva teine abikaasa oli endine nimekas teleajakirjanik ja hilisem duumasaadik Aleksandr Nevzorov. Kolmanda abikaasa Kalju Aasmäega tutvus Jakovleva 1984. aastal filmi "Langevarjurid" võtteil. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee