Film

Nolani film on ilmselt inspireeritud Moskva teatri pantvangikriisist (2)

Toimetas Keit Paju, 17. juuni 2019, 13:56
Christopher Nolani filmi "Tenet" võtted Tallinnas Linnahalli lähistel. Foto: Tiit Tamme
Portaal Diktor kirjutab, et neile teadaolevalt viitab Tallinnas filmitava Christopher Nolani “Teneti” võtteplatsil toimuv tegevus sellele, et film on tugevalt inspireeritud 2002. aasta Moskva teatri pantvangikriisist.

Tallinna linnahall on hetkel tehtud Ukraina Kiievi ooperiteatriks, kus samamoodi toimub pantvangikriis, mis lõppeb valitsusvägede rünnakuga, kus kasutatakse ka mürkgaasi. Erinevuseks päriselt aset leidnud sündmustega on muidugi see, et tegevus ei toimu mitte Moskvas, vaid Ukrainas.

Loe lähemalt Diktorist.

Dubrovka teatri pantvangikriis toimus 2002. aastal Moskvas Dubrovka teatris. Pea 50 tšetšeeni mässulist võtsid pantvangi teatris muusikali vaadanud külastajad ja teatri töötajad. Kriis venis kolme päeva pikkuseks ja see lõppes Vene eriüksuste rünnakuga, mille käigus kasutati tundmatut mürkgaasi. Selle tagajärjel hukkus ligikaudu 130 pantvangi, ka kõik terroristid tapeti.

Samal teemal

7. august 2019, 21:39
INSPIRATSIOONIALLIKAS? Nolan luges Tallinna pargipingil just selle Eesti autori raamatut!
19. juuni 2019, 07:38
GALERII | Filmimine täies hoos: statistid kogunevad massivõttele
18. juuni 2019, 11:32
Filmiinstituudi juht Edith Sepp kergitab saladuseloori Nolani filmi võtete kohta: läbirääkimised Laagna tee sulgemise osas kulgevad väga hästi
17. juuni 2019, 14:52
Nolani filmi võtetel sai inimene viga: meedikud ja võttemeeskond jooksid kohe tema juurde

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee