Inimesed

Kalamajja kultuuriklubi loonud austraallane korraldab tasuta festivali ja viktoriine

"Klubile nime „Heldeke!” leidsin Miki Hiire koomiksist." (3)

Terttu Jazepov, 15. juuni 2019 00:01
MUHE KULTUURIKLUBI: Kui alguses tegi austraallane Dan Renwick igal reedel ja laupäeval kultuuriklubis Heldeke! vaid oma sõusid, siis nüüd toimuvad seal ka mustkunsti- ja burleskisõud, komöödiaõhtud ja vaba lava üritused, kus võivad üles astuda kõik soovijad.Foto: Stanislav Moškov
„Iga päev küsib keegi minult, miks ma siin elan. Oleksin nagu hull. Kuid ma ei ole hull – olen inimene, kes sündis Austraalias, on elanud 20 aastat Euroopas ning sellest kaheksa aastat Eestis. See maa on täpselt õige suurusega – mul on sõbrad, perekond ja töö. Saan elada ilma autota ning reisida ilusates kohtades. Kõik on siin super,“ ütleb Dan Renwick (38), kes korraldab TaDaa! festivali ja juhib Kalamajas olevat kultuuriklubi Heldeke!.

„Paljud eestlased on Austraalias, aga see on saladus, et kui keegi läheb Eestist sinna, peab üks austraallane Eestisse tulema, et säiliks tasakaal. Mehele, kellega mina elukohad vahetasin, meeldib Austraalias väga ja ta ei tulegi Eestisse tagasi. See tähendab, et ka mina ei lähe Austraaliasse tagasi,“ naljatleb Dan Renwik, miks ta on juba peaaegu kümmekond aastat Eestis elanud.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

30.05.2017
"Hindan väga, et Eesti inimesed julgesid võtta võõra austraallase enda elutuppa esinema."