Inimesed

Tantsupeo etenduste piletid on oksjonikeskkonnas ulmehinnaga müügil! (15)

Reelika Vaiksaar, 14. juuni 2019, 15:20
Osta.ee oksjonil müüakse tantsupeo etenduse pileteid ulmehinnagaFoto: osta.ee
Veebikeskkonnas Osta.ee müüakse välja müüdud tantsupeo etenduste pileteid mitmekordse hinnaga. Kui muidu maksid ridade 6-14 täispiletid 30 eurot ja sooduspiletid 24 eurot, siis osta.ee-s müüakse 144 euroga. 

Osta.ee müüja on eseme infosse pannud, et soovib müüa kahte piletit 160 euroga. Oksjonil veel nii hästi ei lähe, sest kõrgeim pakkumine, mis on tehtud, on 16 eurot vähem esialgsest soovist. Kuid siiski on hind korralikult krõbe. Piletid asuvad Läänetribüünil ning müüb üht täis- ja üht sooduspiletit, mille reaalne kogusumma peaks olema vaid 54 eurot. 

Samal teemal

"Piletilevi teada ei reguleeri Eesti seadusandlus piletitega spekuleerimist," vastab Piletilevi juhataja Jaanus Beilmann.

Küll aga nendib Beilmann, et kui inimene ostab teiselt turult endale pileti, peab ta arvestama mitmete riskidega: kui üritus jääb mingil põhjusel ära, siis raha tagastatakse esialgsele ostjale; piletit ostetakse tagasi hinnaga, mis on süsteemis piletile antud; võimalus on osta endale võltsitud pilet, mida on võimalik eristada ainult Piletilevis töötavad spetsialistid.

Jaanus Beilmann lisab juurde Riias toimunud Ed Sheerani näite, kus lihtsalt piletiostust ei piisanud: "Kontserdile pääses ainult pileti ostnud isiku isikut tõendava dokumendiga juuresolekul."

Laulu- ja tantsupeo teabejuht Sten Weidebaum kommenteeris Õhtulehele, et tantsupeo piletitele oli suur tung ning need müüdi algselt välja 20 päevaga. Kolm etendust ja veidi enam kui 9900 piletit. Mai lõpul müüki tulnud lisapiletid - igale etendusele 1050 piletit - müüdi aga välja umbes tunni ajaga: "Piletimüük on olnud sel aastal elavam, kui kunagi varem," ning lisab juurde, et rohkem lisapileteid müügile ei tule.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee