Inimesed

Sünnitraumaga läti tüdrukust sai pärast vigase jala amputeerimist popstaar

TURISTIKLASSIST ÄRIKLASSI: amputeeritud jalaga sekspomm on kui biooniline naine 

Triin Tael, 12. juuni 2019, 00:01
ÜHE JALAGA FEMME FATALE: Viktoria Modesta proteesid Pariisi kabareesõus on disaininud moe ja tehnika miksimise poolest kuulus Anouk Wipprecht ning parukad Lady Gaga kaastööline Charlie Le Mindu. Ka kingad ja nahkaksessuaarid on tipptegijatelt. „Uued tehnoloogiad ja mood on minu suur kirg. Mind huvitab üldiselt kõik, mis on seotud keha parendamise või täiustamisega ja nutimoega,“ ütles ta WWD.comile.Foto: EPA/Scanpix
Viktoria Modesta ei taha enam rääkida sünniaegsest õnnetusest, mis sandistas tema vasaku jala. Ta ei taha rääkida lapsena üle elatud kümnetest lõikustest ega neist viiest aastast, mil ta teismelisena anus, et arstid tema vasaku jala altpoolt põlve amputeeriksid. Sellest kõigest on niigi juttu olnud. Viktoria tahab rääkida sellest, kes ta on praegu: biooniline naine, kes on muutnud maailma arusaama ilust. 

Artistinimi Modesta on muidugi irooniline. Uje, tagasihoidlik – 31aastane Viktoria Modesta on kõike muud kui seda. Ta on jõuline naine, kes on teinud häbiväärseks peetud puudest oma trumbi. Tema kunstjalad – neid on tal tõepoolest kümneid – on efektsed: üks terava tipuga nagu porgand, kuid läikivmust, teine tuledest plinkiv, kolmas üle kümne aasta vana puust retrojalg, millest turritavad välja ogad. Modesta, keda reklaamiti mõni aasta tagasi maailma esimese amputatsiooni läbinud poptähena ning kes palub end nüüdsel ajal kutsuda biooniliseks kabareegörliks, on äärmiselt seksikas ning oma pooliku jala üle uhke. Sest tänu sellele saab ta maailma muuta. Pöörata pea peale meie arusaama sellest, millise pilguga puuet vaadata ja mida ilusaks pidada. Ta nimetab end inimjärgseks ja puudejärgseks – ta on uue ajastu olend. 

Kõigi Õhtulehe paberlehes ilmunud artiklite täismahus lugemiseks vajuta:

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee