Inimesed

Homoseksuaalsuse tõenäosust suurendavad need kolm faktorit! (92)

Ohtuleht.ee, 11. juuni 2019, 16:54
Foto: Pexels.com
Toronto Ülikooli teadlased väidavad end olevat avastanud kolm kaalukat faktorit, mis suurendavad tõenäosust, et poiss on gei.

Daily Maili teatel on geimehed heteromeestest 34% suurema tõenäosusega vasakukäelised. Homoseksuaalsuse tõenäosust suurendab ligi 15% võrra ka teine tegur: ühe või mitme vanema venna olemasolu. 

Veel soodustab tõenäosust, et poiss on gei, homoseksuaalsete pereliikmete olemasolu ükskõik kas ema- või isapoolses suguvõsas.

Kuid uurimuse autorid toonitavad: neid faktoreid pole mõtet liita. Teisisõnu: see, kui poiss on vasakukäeline ja tal on mitu vanemat venda, ei suurenda tõenäosust, et ta on gei. Toronto teadlaste kinnitusel tõestab seda asjaolu, et uurimuses osalenud geimehed, kel on mitu vanemat venda, olid peamiselt paremakäelised.

Uurimus hõlmas enam kui 800 homoseksuaalset meest. Daily Maili teatel polnud uurimuses osalenute suurimal alagrupil - 63% meestest - siiski ühtegi neist kolmest markerist. Oma tunnuste poolest sarnanesid nad vägagi heteromeestega.

Eri alajaotuste psühholoogilised profiilid olid väga erinevad, märkisid teadlased. Näiteks ilmnes, et need geid, kel polnud kolmest markerist mitte ühtegi, käitusid pigem oma suguvendade moodi ja tegid mehiseks peetavaid töid, olles näiteks tuletõrjujad või mehhaanikud. Kuid mitme vanema vennaga geimehed tegutsesid tihtipeale sellistel aladel, mida tavaliselt peetakse naiste pärusmaaks. 

Miks vendade olemasolu mehe homoseksuaalsuses rolli mängib? Teadlased oletavad, et iga kord, kui naine sünnitab poisi, vallandab see ema kehas immuunreaktsiooni. Iga poisiga immuunreaktsioon tugevneb ning see mõjutab järgnevalt sündivate poiste aju arengut, sealhulgas tulevasi seksuaalseid eelistusi. 

92 KOMMENTAARI

a
ants 14. juuni 2019, 10:34
Ei pruugi ju olla. Mäletate seda võrdõiguslikku ankeeti (
m
Mann 14. juuni 2019, 10:05
Miski pärast on just jumalateenrite seas vägapalju igasuguseid laste pilastajaid ja muid perverte. Millel pole muidugi midagi pidtmist homodega. Aga kus on see jumala abi ja hool kui preestrid selliseid jõhkraid jälkusi jumalakojas endas toime panevad?
Loe kõiki (92)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee