Inimesed

Homoseksuaalsuse tõenäosust suurendavad need kolm faktorit! (92)

Ohtuleht.ee, 11. juuni 2019, 16:54
Foto: Pexels.com
Toronto Ülikooli teadlased väidavad end olevat avastanud kolm kaalukat faktorit, mis suurendavad tõenäosust, et poiss on gei.

Daily Maili teatel on geimehed heteromeestest 34% suurema tõenäosusega vasakukäelised. Homoseksuaalsuse tõenäosust suurendab ligi 15% võrra ka teine tegur: ühe või mitme vanema venna olemasolu. 

Veel soodustab tõenäosust, et poiss on gei, homoseksuaalsete pereliikmete olemasolu ükskõik kas ema- või isapoolses suguvõsas.

Uurimus hõlmas enam kui 800 homoseksuaalset meest. Daily Maili teatel polnud uurimuses osalenute suurimal alagrupil - 63% meestest - siiski ühtegi neist kolmest markerist. Oma tunnuste poolest sarnanesid nad vägagi heteromeestega.

Eri alajaotuste psühholoogilised profiilid olid väga erinevad, märkisid teadlased. Näiteks ilmnes, et need geid, kel polnud kolmest markerist mitte ühtegi, käitusid pigem oma suguvendade moodi ja tegid mehiseks peetavaid töid, olles näiteks tuletõrjujad või mehhaanikud. Kuid mitme vanema vennaga geimehed tegutsesid tihtipeale sellistel aladel, mida tavaliselt peetakse naiste pärusmaaks. 

Miks vendade olemasolu mehe homoseksuaalsuses rolli mängib? Teadlased oletavad, et iga kord, kui naine sünnitab poisi, vallandab see ema kehas immuunreaktsiooni. Iga poisiga immuunreaktsioon tugevneb ning see mõjutab järgnevalt sündivate poiste aju arengut, sealhulgas tulevasi seksuaalseid eelistusi. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee