Inimesed

SUUR KÕLAKAS: kas tantsupidu paneb põntsu noorte haridusvalikutele? (6)

Reelika Vaiksaar, 11. juuni 2019, 12:22
XII noorte tantsupidu Teet Malsroos
Laulu- ja tantsupidu saab juba paari nädala pärast alguse, kuid suvi on teatavasti ka aeg, kus noortel tuleb teha otsus, mida ülikooli edasi õppima minna. Tallinna Ülikooli mitmete erialade sisseastumiskatsed kattuvad aga tantsupeo etenduste aegadega. 

Tallinna ülikoolis toimuvad 4. juulil bakalaureuseastme vastuvõtueksamid vene filoloogias, inglise keele ja kultuuri ning ajakirjanduse erialadele. Magistriastmes toimuvad sel päeval muu hulgas sisseastumiseksamid haridustehnoloogia, Eesti uuringute, keeleteaduse ja keeletoimetamise ning muusikaõpetaja erialadele.

Samal teemal

5. juulil on bakalaureuseõppes vastuvõtueksamid ajaloo ja riigiteaduste erialadele, magistriõppes aga kommunikatsioonijuhtimises. Mõlemad päevad on aga tähtsad ka tantsupeoliste jaoks - 4. juuli hommikul toimub tantsupeo peaproov-läbimäng, päeval ja õhtul aga etendused. Samuti peetakse 5. juulil maha kaks etendust. See omakorda tähendab, et mitmed sisseastumiskatsed kattuvad tantsupeo tähtsate proovide-etendustega. 

Tallinna ülikooli kommunikatsioonijuht Sulev Oll vastab Õhtulehele, et ülikool on teadlik sellest probleemist ning see pole esimene kord. "Sarnaseid kattuvusi on ka varasemate pidudega esinenud, ning ülikool on üritanud osapooltele sobivaid lahendusi leida."

Oll mainib veel ära, et tantsupeo proovide-etenduste ja ülikooli sisseastumiskatsete ajad on varakult teada. Õpilane saab vastuvõtuavaldust esitades valida ise sobiva eksamikuupäeva või -kellaaja. Sellest olenemata proovib Tallinna ülikool sisseastujatele alati vastu tulla ning vajadusel leitakse alternatiiv. "Vajadusel oleme pakkunud täiendavaid eksamiaegu. Tänaseks on kattuvusega seoses pöördunud ülikooli poole kaks isikut, kellele on leitud ka sobiv lahendus."

Oll ütleb, et kuigi laulu- ja tantsupeo proovid on ka varasemalt ülikooli sisseastumiseksamitega kattunud, ei ole ülikool ja peokorraldajad omavahel sel teemal vestelnud. "Oleme varasemalt püüdnud ja kavatseme ka edaspidi vältida eelkõige noorte laulu- ja tantsupeoga seotud kattuvusi, ning leida sisseastujale sobivaid lahedusi."

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee