Inimesed

Milliseid saladusi peidab endas 60 aastat vana telemaja? (2)

Keit Paju, 7. juuni 2019 20:45
KUNAGINE POMMIVARJEND: „Need on väga head arhiiviruumid! Meeletu betoonsein, hästi hea kliimaga,“ kiidab ERRi haldusjuht Janar Vilde.Foto: Tiina Kõrtsini

Eesti rahvustelevisiooni kodu asub 1960ndatel ehitatud telemajas Gonsiori tänaval. Nüüdseks täielikult amortiseerunud, katkine ja kapitaalremonti vajav hoone on täis lõputuid koridore ja trepikodasid, kus arvatavasti iga telemaja külastaja ja töötaja on kunagi ära eksinud.

Olenemata sellest, et telemaja teeb viimaseid hingetõmbeid, peitub selles majas tohutult värvikat ajalugu ning seal ringi jalutades on tunne, nagu tutvuks mõne nõukogudeaegse muuseumiga. „Telemaja eripära on see, et see ongi selline, nagu ta ehitati, kapitaalremonti pole tehtud. Ühelt poolt on see hästi kihvt, sest kui kapitaalremont ära teha, ei jää ju siia sellist hingust,“ sõnab Õhtulehele teejuhiks olnud ERRi haldusjuht Janar Vilde.

Maja toimimiseks vajalik taristu on aga läbi mis läbi ja seda korralikult remontida polegi võimalik. „Mis me siis teeme, ei tee televisiooni enam? Eesti riik on selles kontekstis väga ajale jalgu jäänud, piir on nii ületatud, et see on juba koomiline. Viimane kapitaalremont tehti siin majas aastal 1982, kui ehitati neljas stuudio,“ tõdeb Vilde. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

14.05.2019
Uno Maasikale usaldati intervjuud punabossidega, kuid tal tuli ka ambrasuurile viskuda
16.04.2019
GALERII | ERRi uue telemaja arhitektuurivõistluse võitja: „Töö algab sellega, mitte ei lõpe.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee