Müstika

SOS?! Hull soomlane seilab „pulli pärast“ malmvannis Tallinna (15)

Viljar Voog, 6. juuni 2019, 14:57
Markku ja tema paadivann või vannipaat.Foto: SkyBreakers
Kuuldes uudist, et Markku Eklund kavatseb veeta oma nädalavahetuse malmvanniga Soome lahte ületades, saab reageerida vaid ühtmoodi: miks?! „Niisama, pulli pärast,“ kõlab põhjanaabri vastus.

Markkust jääb läbi telefonitoru muheda vana tunne. Ta selgitab peas särama löönud ideeleeki, nagu see oleks kõige ratsionaalseim mõte maailmas: „See malmist vann oli mu maja taga aias üle 15 aasta niisama seisnud. Pidevalt üritasin välja mõelda, et mida sellega peale hakata. Nüüd lõpuks sähvatas, et teeks sellest paadi.“

Markku alustab oma reisi homme õhtul, sõites mööda Soome lõunarannikut Espoost Porkkalasse. „Võib-olla veedan mõne tunni mõnel saarel ja siis sõidan Porkkalast Naissaarele,“ selgitab ta, et kui Helsingist alustades peaks ta avamerel läbima 80 kilomeetrit, siis nii on võimalik see vahemaa saada 40 kilomeetri peale. Paadi tippkiirus on 6 kilomeetrit tunnis ja kokku ei tohiks reis võtta üle 15 tunni. „Kui ma öösel alustan, siis umbes neli tundi sõidan ma üksinda, enne kui mu saatepaat Helsingist stardib. Nad saadavad mind ohtlikumates kohtades, ristumistel suurte laevateedega.“

Kõige rohkem valmistab Markkule muret ilm. Osad prognoosid ennustavad tema reisi ajaks äikesevihma ja tasub meelde tuletada, et vann on metallist. „See oleks väga hirmus,“ naerab soomlane ja lisab, et vähemalt suurest tuulest ja lainetest peaks ta pääsema.

Mis vannist edasi saab? „Tõenäoliselt jätan ma oma „paadi“ Tallinna ja tulen tagasi kas laeva või sõbra kaatriga. Kui see väga heaks osutub, siis võib-olla tulevikus tulen sellele järgi. Aga praegu on kavas ainult üks ots,“ ütles Markku.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee