Inimesed

Urmas E. Liiv tõsieluseriaalide telgitagustest: ei ole nii, et tuleb vaene loll, kirjutab lepingule alla ja saatemeeskond teeb mis tahab (15)

Jaanika Vilipo, 5. juuni 2019, 14:07
Urmas Eero LiivFoto: Teet Malsroos
Tänane Eesti Ekspress avaldas jahmatava loo tõsielusaate „Minu imeline muutumine” telgitagustest, kus saates osalenud räägivad suu puhtaks. „Paljudel, kes osalevad saates „Minu imeline muutumine”, on tõsised terviseprobleemid. Paljud tahtjad ei kvalifitseeru lihtsalt kehvade tervisenäitajate pärast - nad ei taluks ära kõike seda, mida on võimalik nendega teha,” räägib TV3 endine programmijuht Urmas E. Liiv. 

Ekspressi loos räägib saates osalenud Kati, et ta soovis saatest saada hambaimplantaate, kuid sai selle asemel täisproteesi. „Täiesti võimalik, et proteesimise põhjus ei olnud mitte see, et tahetigi panna proteese, vaid tervis ei võimaldanud panna [implantaate], kuna tervis ei oleks nendele minioperatsioonidele vastu pidanud,” räägib Liiv. 

Samal teemal

Ehkki muutumissaade on ametlikult tõsielusaade, näidatakse televaatajatele vaid üht osa tõest – ilusamat osa. See on maailm, kus ilukirurgial puudub pahupool. Muutujad, kellega Eks­press rääkis, kinnitasid, et lepingu allkirjastamise hetkel puudus täpne „muutumiskava“. Inimesed on küll saatesse kandideerides rääkinud, mida välimuses muuta sooviksid, kuid milles hakkab seisnema hambaravi, kas suhu tulevad kroonid või midagi muud, milline tuleb lõpusaate juuksevärv, milliseid ilu­süste on oodata, pole lepingu allkirjastamise hetkel kokku lepitud, kirjutab Eesti Ekspress. 

„Inimestele selgitatakse alguses, kui nad saatesse kandideerivad, kõike. Loomulikult käivad sellega kaasas ka lepingud. Vastasel korral ei saaks tänapäeval telesaateid üldse teha, sest inimesed taganevad väga kergelt igasuguste meeleolumuutuste tõttu oma soovidest ja tahtmistest,” räägib Urmas Eero Liiv.

„Lepingud sõlmitakse enne saadet. Sellest tuleb ju kinni pidada. Lõppude lõpuks on televisioon majandusharu. Ei saa investeerida tulevikku nii, et inimene lõpuks taganeb ja ütleb, et ma ei soovi seda või tahab midagi muud. Nii maailm ei toimi, ükskõik mis sfääris.” Telemees toob näiteks panganduse. „Võtan eluasemelaenu, praegu tahtsin võtta 100 000, aga lähen panka poole aasta pärast ja ütlen, et lõpetan ära.”

Telemees selgitab, et lepingute taga on kindlad põhjused. „Inimeste tervised on kehvad. Isegi kui ta võetakse saatesse, võib selguda, et ta näitajad on nii halvad, et ei saa teha ühte, teist või kolmandat asja. Põhjused on teaduslikud. Ei ole nii, et tuleb vaene loll, kirjutab lepingule alla, loodab saada seda ja nüüd kuri saatemeeskond koos mõrvarkirurgidega teevad ise, mis tahavad.”

Kuigi Liiv on tänaseks programmijuhi ametist taandunud ja ei ole seotud tõsieluseriaali köögitoimkonnaga, peab ta lepinguid telemeeskonna ja telesaadetes osalenute vahel elementaarseteks. „Mis imeasi see on, et lepinguid sõlmitakse ja seal on piirangud sees? Kõigil on tööleping, kus on punkte, mis võiksid kõlada ahistavalt, kui hakata nendest niimoodi rääkima.”

15 KOMMENTAARI

n
Naaskel 6. juuni 2019, 16:06
Tänapäeva suhted ongi ju lepingutega paika pandud. Tahad telesse ja nii oma välimuse korda saada siis käib see selliste reeglitega, võta või jäta. Ked...
(loe edasi)
h
Hoopis saab palka 6. juuni 2019, 09:13
petmise eest. Need ta sensitiivid on seejuures amatöörnäitlejad.
Loe kõiki (15)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee